David Moyes na dzisiejszej konferencji prasowej wyraził swój szacunek dla Leicester City oraz sprzeciw wobec rasizmu. Powiedział także, że Mark Noble pozostanie w West Hamie United po zakończeniu kariery.

Są wątpliwości co do kontuzji Michaila Antonio

Jest kilka urazów. Nie sądzę, żeby Michail zagrał w tym meczu, ale poza tym nie jest źle. Nie podam zbyt wiele informacji w tym zakresie – nie ujawnię też szczegółów kontuzji Declana Rice. Powiem tylko, że doznał urazu o czym wszyscy wiedzą i postaramy się, żeby jak najszybciej wrócił do gry. Nie chcemy nakładać żadnych ram czasowych. Oczywiście jest ważnym graczem, ale idziemy dalej. Mamy innych chłopców, którzy  mogą nam pomóc.

Jesse Lingard

Zapytano mnie dlaczego nie podpisałem umowy z jakimś środkowym napastnikiem w styczniu, a moja odpowiedź brzmi: zamiast tego zdecydowałem się sprowadzić Jesse Lingarda.
Nie wiem, jak blisko jesteśmy zatrzymania Jessego w klubie w następnym sezonie, ponieważ nie rozmawialiśmy o tym. Cieszymy się, że go mamy. Myślę, że on również cieszy się swoim czasem w West Hamie. Ale nie rozważaliśmy jego przyszłości jeszcze.

Leicester City

Leicester jest niesamowicie dobrą drużyną. Dobrze sobie radzą w tym sezonie, są w półfinale Pucharu Anglii, więc mamy do czynienia z czołową drużyną – drużyną, która rywalizuje na najwyższym szczeblu ligi już od kilku sezonów.
Myślę, że sposób w jaki prowadzili swoją działalność i w jaki pracowali, był bardzo dobry. Brendan wykonał świetną robotę. Są konkurencyjni i w tej chwili rzucają wyzwanie najlepszym.
Leicester poprawił się od tego czasu gdy graliśmy z nimi, ale my też się poprawiliśmy.

Leicester to dobry model drużyny dla wielu klubów

Ich rekrutacja była bardzo dobra, podobnie jak ich stabilność. Dużo słyszymy o właścicielach z zagranicy, ale muszę powiedzieć, że właściciele bardzo docenili sposób w jaki pracownicy wykonali swoje obowiązki. Wygrali ligę kilka lat temu, nieustannie rywalizują i chcą sprowadzić młodych graczy w przyszłości. Oczywiście uzupełniają skład bardzo dobrzy doświadczeni gracze, których mają już w klubie.

Jestem zaniepokojony faktem, że traciliśmy bramki mając wynik 3-0 na swoją korzyść 

Chcę, żebyśmy strzelali pięć lub sześć bramek zamiast trzech. W tej chwili mamy drużynę atakującą i staramy się nadal strzelać gole. Wiemy o co toczy się gra i jeśli gracze wygrywają 3:2, dlaczego nie mogliby strzelić więcej?
Kiedy z powrotem wrócą kibice i zobaczą jak gra zespół – zaangażowanie i energię, jaką zapewniają gracze – przeciwnikom będzie trudniej osiągnąć dobre wyniki.

Mark Noble z Leicester zagra 400 raz w Premier League w West Hamie United

Kontuzje również odgrywają ważną rolę w karierze graczy, więc jest to wielkie osiągnięcie. Osiągnął bardzo wiele w West Hamie ze względu na jego lojalność i konsekwencję jako gracza. Jest dla nas naprawdę dobrym kapitanem, a do tego zagrał dobrze w ostatnim spotkaniu z Wolverhampton.
Widzę, że Mark stanie się częścią zespołu w przyszłości. Nadal dobrze gra i wnosi swój wkład w tym obszarze i nie mam wątpliwości, że przyszła kariera Marka będzie  w West Hamie. Jestem pewny, że będzie on w klubie i wokół niego.

Rasizm to coś, czego Klub po prostu nie będzie tolerował

Klub podejmuje decyzje w sprawie mediów społecznościowych itp. Myślę, że naprawdę ważne jest, abyśmy zajęli stanowisko i upewnili się, że wszyscy zdają sobie sprawę, że rasizmu nie może być w społeczeństwie, w którym się znajdujemy.
Nie prowadzę mediów społecznościowych, ale wiem, że piłkarze robili niesamowite rzeczy podczas pandemii za ich pośrednictwem – ilość organizacji charytatywnych, którym pomogli, banki żywności na rzecz których przekazali darowizny.