Na nadchodzący weekend Moyes rzucił wyzwanie swoim graczom, aby powrócili na zwycięskie drogi w lidze i zdobyli ważne trzy punkty w sobotnie popołudnie. Czy uda się zdobyć komplet punktów na Elland Road?

Zwycięstwo z Manchesterem United w Pucharze Carabao w środę było zdecydowanym atutem

Czuliśmy się, jakbyśmy mieli naprawdę pecha w niedzielnym meczu Premier League, że nie dostaliśmy chociaż jednego punktu.
Przegraliśmy mecz w niedzielę, ale zawsze była szansa, że możemy wygrać z Manchesterem United w środę i tak się stało. Uważam, że gracze wykonali świetną robotę ze swoją energią i sposobem w jaki pracowali. Muszę również pochwalić personel, który naprawdę ciężko pracował, aby przygotować ich do gry.

Leeds United w tym sezonie miało dość trudny początek sezonu

Jestem wielkim wielbicielem ich menedżera Marcelo Bielsy, ze względu na jego osiągnięcia i sposób w jaki grają jego drużyny. Myślę, że każdy lubi oglądać Leeds United.
To świetny klub piłkarski, fantastycznie wspierany, więc to dla nas naprawdę ciężki mecz. Energia, jaką Leeds wkłada w swoje gry i sposób w jaki radzą sobie ze zwycięstwami, będzie testem dla każdej drużyny, która z nimi zagra. Z pewnością będzie to test i dla nas.

Musimy wyjść i zrobić to, co West Ham robił ostatnio, czyli być pozytywnym, próbować strzelać gole i mieć silną obronę

Musimy być silni w defensywie ze względu na sposób gry Leeds – jeśli spojrzysz na ich grę, większość ludzi powiedziałaby, że są naprawdę pozytywną drużyną, więc musimy też tak myśleć i być na to gotowym.

Zawsze wiedziałem, że Jarrod Bowen jest w stanie zagrać jako „9″

Gra dla nas też na innych pozycjach, ale jest naprawdę dobrym chłopakiem z którym się doskonale pracuje. Jest szczęśliwy, że może grać tak wszechstronnie. Rozwinął się znacznie odkąd do nas przyszedł i zasługuje na wszystkie pochwały, jakie otrzymuje – naprawdę pokazał, że jest wszechstronny.

Alexa Král musi poznać nas i całą Premier League

Nawet Nikola Vlašić miał trochę przedsmaku Premier League, zanim do nas dołączył, ale dla Alexa to jest nowość i cieszyłem się, że mogę go zabrać na boisko w środę. Myślę, że wykonał naprawdę dobrą robotę.
Ma trochę do zrobienia i więcej do dodania do swojej gry, ale zdobędzie to w miarę kolejnych treningów i gier.

Patrzę na zeszły rok, kiedy podpisaliśmy kontrakt z Saidem Benrahmą i widzę, jak długo zajęło mu zaaklimatyzowanie się i zostanie piłkarzem Premier League. Bardzo rzadko spodziewam się, że gracze przyjdą z innych lig i od razu zaczną działać. Zakładam, że aklimatyzacja większości z nich zajmie co najmniej sześć miesięcy.

Kurta Zouma ma 26 lat i jest silnym i utalentowanym środkowym obrońcą – dzięki niemu czeka nas duża poprawa w tym obszarze

Myślę, że jego najlepsze lata jako obrońcy jeszcze przed nim w West Hamie. Dołącza do klubu z wielką mentalnością wygrywania – Kurt jest przyzwyczajony do zdobywania trofeów, więc mamy nadzieję, że również z nim podążymy za zwycięstwami.
Ma duże doświadczenie w grze dla reprezentacji Francji, która znajduje się obecnie wśród najlepszych reprezentacji piłkarskich na świecie, więc udział w tym składzie naszego gracza, również coś o nim mówi.


Prawie wszystkie odnoszące sukcesy drużyny miały udaną obronę

Jeśli spojrzysz wstecz na historię Premier League, przekonasz się, że większość drużyn na szczycie ma dobre wyniki w defensywie, mimo że cała uwaga skupia się na bramkach, które zdobywają.
My mamy więcej trudności ze sposobie w jaki niektóre zespoły grają przeciwko nam, ale staraliśmy się wzmocnić naszą obronę, aby utrudnić tym zespołom pracę na boisku.

Jako zespół idziemy we właściwym kierunku

Wyczuwamy to po boisku treningowym i wyczuwamy to w klubie. Jeśli mamy spróbować uświadomić sobie, jak dobrzy jesteśmy, musimy regularnie grać z Manchesterem United, musimy grać z Manchesterem City i Liverpoolem – musimy rzucać wyzwanie najlepszym.
To jest punkt w którym możemy dowiedzieć się, gdzie mamy problemy i ile musimy nadrobić – zadaniem jest próbować rzucać faworytom wyzwania w miarę swoich postępów.

Ostatecznie wciąż staramy się znaleźć swój poziom, ale myślę, że to, co pokazaliśmy w zeszłym roku, a także to, co pokazaliśmy na początku tego sezonu, pokazuje w jakim jesteśmy miejscu.
Jak dotąd w tym sezonie mamy tylko jedną porażkę i nie przegraliśmy również żadnej gry przed sezonem, więc myślę, że w tej chwili jesteśmy w naprawdę dobrym miejscu – zakońzcył Moyes.