Młoty wchodzą do gry w lepszej formie, ponieważ wygrali trzy i zremisowali dwa z sześciu meczów we wszystkich rozgrywkach w tym roku kalendarzowym. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, David Moyes  przekazał swoje przemyślenia na temat ewolucji Premier League i omówił nadzieje jakie wiąże z meczem przeciwko Chelsea w nadchodzący weekend.

Ten mecz jest poświęcony akcji „nie ma miejsca na rasizm”

Myślę, że klub wykonuje świetną robotę na wschodnim krańcu Londynu – widzimy wszystkich tak samo, traktujemy wszystkich tak samo. Tak właśnie powinno być. Traktuj drugiego człowieka dokładnie jednakowo. Ciężko pracujemy, aby zapewnić różnorodność w klubie i mamy bardzo zróżnicowany obszar tutaj, na wschodnim krańcu Londynu.

Chelsea

Miejmy nadzieję, że damy Chelsea dobry mecz, ale mamy świadomość, że to bardzo dobry zespół. Mają kilku utalentowanych graczy, których teraz sprowadzili, ale będą potrzebować czasu, żeby zacząć razem grać i żeby ten system zadziałał. To dokładnie tak jak u nas, gdy sprowadziliśmy nowych zawodników zeszłego lata – powiedział David Moyes. Przystosowanie się do Premier League może zająć tym piłkarzom trochę czasu. Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, ponieważ  byliśmy w podobnej sytuacji, więc mamy doświadczenie.

Chlesea wydało ogromne kwoty na swoich nowych graczy, ale… pieniądze to nie jedyna rzecz w piłce nożnej – trzeba dobrze ustawić drużynę. Trzeba sprawić, by wszystkie inne elementy układały się dobrze. 

Najtrudniejszą częścią dla menedżera jest pozostawienie graczy poza grą i wybranie jedenastki, ponieważ chcesz zaangażować ich wszystkich. To nigdy nie jest łatwe zadanie, kiedy masz wielu graczy do wyboru i oczywiście wielu bardzo dobrych, którzy prawdopodobnie są przyzwyczajeni do gry przez większość tygodni.

Nie jestem pewien, czy chciałbym wydawać tyle pieniędzy, ile wydaje Chelsea

Każdy menadżer chciałby zbudować zespół i poprowadzić go do przodu i nie do mnie należy komentowanie tego, jak Chelsea prowadzi interesy. Wiedzą, jak to zrobić, bo od wielu lat cieszą się dużym powodzeniem, więc to ich wybór, jaką przybrali taktykę.

Graham Potter to wyjątkowy menedżer

Nie miałoby znaczenia, czy dostałby 17 nowych graczy, czy 17, którzy są tam od dłuższego czasu. Jest wyjątkowym trenerem i ilość transferów nie zmienia jego umiejętności. To wspaniała wiadomość, że brytyjski menedżer ma szansę poprowadzić jeden z najlepszych klubów w kraju. Myślę, że wykona świetną robotę.

Gdyby we wrześniu na Stamford Bridge nie popełniono sędziowskich błędów, sezon  West Hamu mógłby potoczyć się inaczej

Zapadła wówczas zła decyzja arbitrów i oni się do tego przyznali. Miało to wpływ na nas, ponieważ był to naprawdę ważny czas w sezonie. Zrobiło to ogromną różnicę pod względem pewności siebie i morale w tamtym czasie. To był ich fatalny błąd.

Możemy mieć dobry sezon, ponieważ wciąż mamy o co grać

Wierzę, że możemy rozegrać dobry sezon. Wciąż mamy o co grać, będziemy rzucać wyzwania dobrym zespołom, takim jak Chelsea. Pokazujemy lepsze cechy w niektórych obszarach, ale zmierzą się z nami dobre drużyny. Jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Anglii –  chcemy być zaangażowani w jak najwięcej turniejów. W tej chwili jednak skupiamy się tylko i wyłącznie na meczu z Chelsea i zrobieniu wszystkiego, co w naszej mocy przeciwko temu rywalowi .

Cieszę się, że osiągnąłem przełomowy wynik 643 meczów w zarządzaniu Premier League

Myślę, że to dowód poświęcenia, a także odrobiny odporności, aby robić to w Premier League i trwać, kiedy widzieliśmy tak wielu dobrych menedżerów, którzy przychodzili i odchodzili w tej lidze przez dziesięciolecia. Cieszę się, że tego dokonałem. Są jednak dwie wspaniałe osoby przede mną [Arsène Wenger i Sir Alex Ferguson] i cieszę się, że jestem na tej liście tuż za nimi.

Mecz z Newcastle był dla nas bardzo ważny

Myślę, że z Newcastle mogliśmy zdobyć trzy punkty, ale patrząc na sposób w jaki grali w Pucharze Ligi w środku tygodnia… to było niesamowicie dobre. 

Mecz ten dał mi też dużo odpowiedzi na pewne wątpliwości i pytania. Dostrzegam, jak Nayef Aguerd i Lucas Paqueta zaczynają pokazywać swoją wartość i jakie są ich umiejętności. W tej chwili nie mamy Gianluci Scamacci, nie możemy się doczekać powrotu Danny’ego Ingsa, widzimy teraz trochę więcej konsekwencji ze strony Emersona, który również zaczyna się do nas przyzwyczajać. Idziemy do przodu i nie poddajemy się.

Po prostu zaczynamy dostrzegać, że niektórzy gracze, których kupiliśmy, znajdują trochę formy i przyzwyczajają się do nas. Nowi zawodnicy przychodzą do klubów w Premier League i jest teraz naprawdę trudno, aby wszyscy mogli zacząć działać od razu. W tym sezonie zajęło nam to trochę więcej czasu, niż byśmy chcieli

To niesamowite widzieć, jak zmieniła się Premier League

Myślę, że Premier League ewoluuje w różnych momentach i wchodzą do niej różne kluby. Nie tak dawno temu Leicester City wygrało Premier League, widzieliśmy także naprawdę dobrą formę Brighton, Brentford i Fulham, którzy pokazali wyjątkową motywację w tym sezonie. Mamy bardzo dobrą ligę i są tygodnie, w których nie można przewidzieć żadnych wyników – zakończył Moyes.