Nasza europejska kampania rozpoczęła się zwycięsko od pokonania FCSB sześć dni temu we wschodnim Londynie. Jutro przed Młotami kolejne ważne spotkanie, tym razem wyjazdowe. Podczas konferencji prasowej, poprzedzającej wieczorny trening West Hamu, menadżer spotkał się z przedstawicielami mediów, aby omówić najważniejsze kwestie przedmeczowe.

Craig Dawson i Aaron Cresswell przylecieli razem z nami. Ben Johnson nie pojawi się w ogóle w Danii. Przyjrzymy się Craigowi i Aaronowi i sprawdzimy, co jest dla nich najlepsze i zdecydujemy, czy zagrają. Odbyli już trochę treningów, więc nie są bez szans.

Sztuczna murawa i zespół przeciwnika

Oczekuję rywala, który próbuje grać w techniczną piłkę nożną, jest odważny, podejmuje ryzyko – będziemy się temu przeciwstawiać.

Jeśli chodzi o sztuczną murawę, to największą różnicą jest prędkość piłki lub to, kiedy odbija się ona od trawy i jej ruch, który różni się trochę od ruchu na naturalnej nawierzchni. Staramy się przygotować jak najlepiej, a dzisiejszy trening po konferencji, będzie tego częścią.

Wiele drużyn chętnie grałoby w Europie

To przywilej dla zespołów. Nie jest inaczej w naszym przypadku, chcemy zajść jak najdalej. Wygranie pierwszego meczu było dla zespołu ważne, wiemy że dobre wyniki w grupie prowadzą do przejścia do następnej rundy. Chcemy kontynuować to jutro, a potem wyjść z grupy.

Status West Ham rośnie w Europie…

West Ham staje się coraz większy, coraz bardziej znany i rozpoznawalny w Europie w oczach ludzi. Wszystko jest na dobrej drodze, aby próbować odnosić coraz większe sukcesy.

Tomáš Souček

Dostał mocnego kopniaka w stopę i nie trenował przez większość tygodnia. Gdybyśmy grali z Newcastle nie pojawiłby się, ale już trenuje i jest w porządku.

Czy gra z Viborgiem, może pomóc w jutrzejszym spotkaniu z ich rodakami, Silkeborgiem

Znamy otoczenie, ponieważ trzymaliśmy się wówczas blisko miejsca, w którym teraz jesteśmy. Podróż z Londynu była bardzo łatwa. W zeszłym roku mieliśmy głównie gry, które zaczynały się się o godzinie18, teraz jest godzina 21, co nie jest dla nas dobre, ponieważ wpływa na podróż powrotną, ale musimy się do tego przyzwyczaić.

Silkeborg reprezentuje naprawdę dobry styl piłki nożnej – Viborg też to robił

Dlatego właśnie chce się być w Europie, aby zmierzyć się z tymi różnymi stylami.

Wszystkie gry w zeszłym roku miały prawdziwie wysoki poziom trudności. Wtedy odjęliśmy pewne ryzyko i będziemy musieli nadal to robić w tym roku, ze względu na poziom Premier League i wymagania jakie są nam stawiane w weekendy. W zeszłym sezonie wiele się nauczyliśmy o poziomie w europejskich rozgrywkach. Na pewno wykorzystamy to doświadczenie i nabytą wiedzę.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad FCSB

W ogóle nie podobało nam się to, jak graliśmy w pierwszej połowie. Podnieśliśmy poprzeczkę, ale analizowaliśmy to i przegapiliśmy wiele okazji w pierwszej połowie, co miałoby znaczenie. Było wiele dobrych rzeczy przed przerwą, ale i wiele straconych szans. Zmieniliśmy to w drugiej połowie. W tej chwili mamy silniejszą grupę, która może wiele dobrego wnieść w kolejnych grach.

Jak czuje się Maxwel Cornet po urazie głowy

Kontuzję odczuł bardziej na swojej szyi, to nie była jego głowa, jak mówiono i pisano. Czuł to trochę – od tego czasu jest rehabilitowany, ale trenuje normalnie, więc wszystko sportowo i zdrowotnie jest w porządku.