David Moyes podczas konferencji prasowej powiedział, że nie może się doczekać niedzielnego spotkania, aby zobaczyć, jak jego drużyna mierzy się z silnym zespołem Pepa Guardioli. To ważny test dla Młotów, biorąc pod uwagę, że rozpoczynają sezon od bardzo trudnego przeciwnika. Kto wie…czy nie najtrudniejszego w Premier League.

Uwielbiam wracać i wspaniale jest być z powrotem, ale w tej chwili dzieje się tu całkiem sporo. Mamy więcej pracy, niż wielu ludziom się wydaje, aby stworzyć drużynę, która będzie rywalizować tak dobrze, jak robiliśmy to w ciągu ostatnich kilku sezonów.

Musimy być nadal konsekwentni, wtedy możemy zajść wysoko

Staraliśmy się być zespołem, który może być konkurencyjny i to na szczycie ligi. W ostatnich kilku sezonach to pokazaliśmy. Jesteśmy w trakcie małej przebudowy. Straciliśmy Marka Noble’a i straciliśmy jednego lub dwóch innych graczy, więc jest mała „zmiany warty”. To zajmie trochę czasu, żeby dostosować się i odnaleźć w tej nowej formule.

Jeśli nadal będziemy czynić West Ham klubem europejskim, będzie to niewiarygodny postęp

Zrobiliśmy duży progres z zespołu spadkowego, do takiego, który teraz stanowi wyzwanie w walce o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów – gramy w Europie. Jest to duży krok, duży skok i zrobiliśmy go w krótkim okresie.

Następny skok nie może być tak duży. Może to być tylko mały krok ze względu na poziom zespołów, które mamy nad sobą. Pamiętam, że w zeszłym roku powiedziałem: „gdybyśmy mogli być w pobliżu tej samej pozycji, byłoby świetnie” i zamierzaliśmy finiszować na szóstym miejscu… aż do przerwy w ostatnim meczu sezonu. Skończyliśmy na siódmej pozycji. Nie uważałem tego za coś złego, choć niedosyt pozostał.

Mieliśmy nieco lepszy wynik w pucharach i na pewno sukces w europejskim futbolu. Chcielibyśmy posunąć się dalej w obu rozgrywkach – postaramy się to zrobić również w tym roku.

Wciąż pracujemy razem, a utrata jednego lub dwóch graczy oznacza, że ​​będziemy musieli znaleźć nowych zawodników. Jesteśmy w trakcie przebudowy zespołu właśnie teraz. Musimy zmieniać strukturę.

INAUGURACJA SEZONU !!!

WEST HAM UNITED vs MANCHESTER CITY – niedziela godzina 17:30 czasu polskiego

Graliśmy wiele razy z Manchesterem City i wiemy, że zapowiada się niesamowicie trudne spotkanie. Oczywiście oni także będą mieli ciężki mecz

Najważniejsze dla nas jest to, nie że możemy skupić się na jednym obszarze. Walczymy z najwyższej klasy drużyną. Manchester City dokonał tego lata pewnych zmian personalnych, ale nie sądzę, żeby Pep kiedykolwiek zmienił sposób, w jaki gra on i jego zespół.

Myślę, że to, co dodali, to silny strzelec (Haaland), być może najlepiej rozwijający się młody napastnik nie tylko w tym kraju, ale i na świecie, więc będzie to interesujące spotkanie, choćby ze względu na jego obecność. Wielu zagranicznych graczy potrzebuje trochę czasu, aby się zadomowić się w Premier League – mam nadzieję, że tak będzie i w przypadku Haalanda.

To był jeden z plusów zeszłego roku, że zagraliśmy znacznie lepiej przeciwko Manchesterowi City, Liverpoolowi i Chelsea niż przeciwko innym drużynom

Prawdopodobnie była to seria meczów, w których w poprzednim sezonie radziliśmy sobie lepiej i wygraliśmy wszystkie spotkania, które były ciężkie i nie dawano nam wielkich szans na 3 punkty.

W niedzielę będziemy musieli zagrać naprawdę dobrze przeciwko Man City, aby uzyskać cenny dla nas wynik, ponieważ tak jak mówiłem, są naprawdę trudną drużyną do pokonania.

TRANSFERY

Latem zaliczyliśmy kilka dobrych transferów, ale mieliśmy też jedną czy dwie kontuzje, co też nie pomaga, więc musimy wziąć to pod uwagę.

Moim zdaniem jeszcze nie skończyliśmy kontraktować nowych zawodników. Musimy zrobić o wiele więcej niż to, co zrobiliśmy do tej pory i mam nadzieję, że będziemy w stanie tego dokonać.

Maxwel Cornet podczas konferencji prasowej był obecny w budynku klubu – miejmy nadzieję, że uda się sfinalizować ten transfer

Powiedziałbym tylko jeszcze, że musimy zrobić o wiele więcej w tym okienku. W styczniu nie sprowadziliśmy żadnych graczy, więc musimy wypełnić te luki – chcemy sprowadzić dobrych piłkarzy. Nie chcemy wypełniać pozycji tylko dla samego wypełnienia, więc staramy się pozyskać najlepszych graczy, jakich tylko możemy.

To wspaniałe dla klubu, że zwiększyliśmy pojemność stadionu do 62 500 – to pokazuje, że potrzebujemy coraz więcej miejsc, bo zainteresowanie West Hamem ogromnie wzrasta

Kibice cieszą się piłką nożną i chcą do nas dołączyć. Myślę, że to naprawdę ważne, abyśmy zachęcali wszystkich, do wsparcia West Hamu.