West Ham zmierzy się z Brentford w niedzielne popołudnie, a David Moyes tradycyjnie już spotkał się dziś z mediami na swojej przedmeczowej konferencji prasowej.

Mecz z Brentford ma ogromne znaczenie i wszyscy mamy tego świadomość. Pracowaliśmy naprawdę ciężko, aby upewnić się, że zdobędziemy wymagane punkty. Tak, brakuje nam jeszcze co najmniej jednego zwycięstwa, więc musimy spróbować je zdobyć – powiedział Szkot.

Dzięki zwycięstwu nad Manchesterem United w zeszły weekend zdobyliśmy ważne trzy punkty, jeśli chodzi o naszą pozycję w Premier League. Wczoraj mieliśmy pierwszy mecz półfinałowy Ligi Konferencyjnej i uzyskana tam przewaga ma dla nas ogromne znaczenie. Za nami, więc kilka dobrych dni i jesteśmy przez to bardzo mocno podniesieni na duchu i silniejsi mentalnie. Miejmy nadzieję, że uda nam się to kontynuować.
Mieliśmy problemy z niektórymi występami w różnych momentach tego sezonu, ale zawsze czułem, że zawodnicy mają charakter, który pozwala nam zająć dobrą pozycję i rozsądnie sobie radzić. Chcielibyśmy, aby nasza ligowa pozycja była dużo mocniejsza niż jest, ale nie mogę chłopców winić i tego, jak sobie poradzili. A awans do kolejnego europejskiego półfinału to dla nas kolejny pozytyw tej kampanii – dodał menadżer.

Myślę, że terminarz może wpłynąć na jedenastkę, którą rozpoczniemy mecz przeciwko Brentford

Najważniejszą rzeczą jest to, że muszę zobaczyć, którzy zawodnicy są w dobrej formie i którzy są dostępni, ponieważ mieliśmy wiele razy w tym sezonie tak gęsto zaplanowane gry. To samo było w zeszłym sezonie i uważam, że miało to na nas wpływ. Musimy więc to wszystko rozważyć. Najważniejsze jest to, że praktycznie pewne jest, że zostajemy w Premier League i jeśli uda nam się awansować do finału pucharowego, to będzie wspaniale.

Thomas Frank wykonał świetną robotę

Myślę, że nie tylko w tym roku, ale cały czas się wspinał, ulepszał drużynę i klub. Uważam, że wykonał świetną robotę. Brentford to klub z konkretnym modelem gry i budowany na konkretny wzór – podobnie jak AZ. Ludzie postrzegają ich jako ugruntowany klub Premier League, który jest w stanie pokonać najlepsze drużyny i rzucić im wyzwanie. Przez cały sezon mieli bezpieczną pozycję w tabeli – to ważne dla klubu piłkarskiego.

Musisz sam zdobywać punkty, aby pozostać w Premier League

Osiągnęliśmy naprawdę dobry wynik przeciwko Manchesterowi United co dało nam trochę oddechu, ale potrzebujemy jeszcze kilku punktów, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.

Planowanie następnego sezonu zostało odłożone na później

W większości planowanie było skupione na upewnianiu się, że pozostaniemy klubem z Premier League  – wszystko by się zmieniło, gdybyśmy nim nie byli. Tak by było w przypadku każdego zespołu na tej pozycji. Projektowanie dopiero się rozpocznie i zostanie zrealizowanych kilka transakcji, gdy utrzymamy miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oczywiście obserwujemy wielu piłkarzy, dużo badamy i zastanawiamy się, co chcemy zrobić, ale tak naprawdę skupiamy się teraz tylko na meczach i utrzymaniu się w lidze.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli wykonywać tyle pracy, co latem ubiegłego roku

Sprowadziliśmy dużą liczbę graczy (w sumie dziewięciu), czyli znacznie więcej niż przewidywaliśmy podpisać. Nie widzę w tej chwili potrzeby konkretnych ruchów transferowych. Działania w tym obszarze prawdopodobnie będą kosmetyczne.