W tym tygodniu znany i szanowany exWHUemployee opublikował swoją najnowszą kolumnę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

– W związku z krytyką działalności West Hamu w czasie poprzedniego okienka transferowego Klub wzmocnił ochronę wszelkich informacji na temat poszczególnych ruchów na rynku. Przez takie działanie media głównie powielają plotki pojawiające się w styczniu. Zarówno informatorzy jak i rodzina Sullivanów milczą.

– Nordtveit, Oxford, Hendrie i Spiegel odeszli z klubu tak, jak przewidywano, dzięki czemu zwolnili sporą ilość gotówki na nowe kontrakty.

– Nordtveit przeszedł do Bundesligi. Podobnie, jak wypożyczony Reece Oxford. Dyspozycja tego ostatniego była kwestionowana przez część ekspertów podczas jego pobytu w Reeding, dlatego uważamy, że wiele się nauczy podczas gry w Niemczech.

– Tak, jak przewidywałem, klub poważnie myśli o wypożyczeniu młodych i perspektywicznych graczy do innych klubów. Samuelsen, Browne, Martinez, Fletcher, Quina, Rice i Burke mogą kolejny sezon spędzić w innych klubach. Część z nich dostanie swoją szansę w przygotowaniach przedsezonowych. Burke dowiedział się, że będzie grał na wypożyczeniu w Boltonie lub Birmingham. Uważam, że to dość niezadowalające, gdyż sądziłem, że młodzież dostanie swoje szanse w następnym sezonie. Kolejnym zawodnikiem, który miałby dostać szansę jest Josh Cullen, jednak jeśli ktoś z topu Championship zgłosiłby się po pomocnika, to oferta zostanie rozpatrzona.

– Sytuacja z pozyskaniem nowego napastnika jest bardzo frustrująca. Klub złożył 8 ofert za poszczególnych napastników, jednak każdy kolejny klub czeka, aż uda im się zakontraktować nowych graczy. Głównie chodzi o Arsenal i Chelsea. Kanonierzy, dopóki nie znajdą zastępstwa za Giroud nie chcą sprzedawać. Sam Francuz chce zostać w Londynie i walczyć o miejsce w skłazie kadry Francji. Chcieliśmy też pozyskać Pereza z tego samego klubu, ale tak samo, jak z sytuacją Giroud, musimy czekać, aż Arsenal zakontraktuje nowego napastnika. W mediach pojawiły się pogłoski o próbie pozyskania Walcotta. Myślę, że to plotka, a sam Wenger nie chce jego sprzedaży.

– Wciąż chcemy Batshuayi’ego, ale to zależy od Chelsea. Iheanacho był naszym absolutnym celem numer jeden, za którego złożyliśmy oficjalną ofertę. Oferta odkupienia zawodnika, na którą City nalegało zastopowało negocjacje, gdyż Obywatele nalegali na bardzo niską kwotę odkupu. Boimy się, że oszlifujemy zawodnika, dużo włożymy w jego rozwój i będziemy zmuszeni sprzedać go za bardzo małą kwotę.

– Henry Onyekuru wkrótce otrzyma pozwolenie na pracę. Arsenal, Swansea i Birmingham również walczy o jego podpis. Mówiło się o tym, że sam zawodnik chce dołączyć do bardziej „prestiżowego” klubu niż West Ham, jednak Henry odrzucił zainteresowanie Arsenalu na rzecz regularnej gry w pierwszym składzie w Premier League. Dołożymy wszelkich starań, aby go pozyskać.

– Media łączą wielu defensywnych zawodników z West Hamem. Pierwszym przykładem jest Joe Hart. Umowa zależy od redukcji jego bardzo wysokich zarobków. Brany pod uwagę jest też Ruddy, ale w roli trzeciego bramkarza. Na teraz jest wolnym agentem, więc nie będzie problemu z jego pozyskaniem. Po opuszczeniu klubu przez Nordtveita klub zastanawia się nad sprowadzeniem kogoś w jego miejsce. Jeśli Barkley z Evertonu będzie dostępny, to jego kandydatura będzie rozważana, jednak ze względu na zainteresowanie zawodnikiem przez inne kluby ten transfer wydaje się mało prawdopodobny.

– Slaven przyznał, że chce sprowadzić do klubu dynamicznego i silnego skrzydłowego w osobie Adamy Traore. Sam zawodnik skrócił swoje wakacje, aby rozmawiać z Boro o swojej przyszłości. Sami musimy jeszcze dogadać się z jego obecnym klubem, który ma wielkie żądania finansowe.

– Złożylismy ofertę za Modeste, jednak jego klub chce 40 milionów funtów, co jest w naszej ocenie za dużo jak na gracza, który rozegrał niewiele dobrych sezonów.

– Klub planuje przedłożyć nowe umowy swoim kluczowym zawodnikom, takim jak Lanzini czy Obiang. Manu będzie zarabiał niemal tyle, co Andy Carroll (90 tysięcy funtów tygodniowo), Pedro dostanie dużo lepszy kontrakt. Andre Ayew chce zostać w West Hamie, a plotki o tym, że Kouyate chce odeść z klubu są wyrwane z kontekstu. Sam zawodnik chce zostać, jednak woli grać w środku pola, a nie na prawej obronie.