Napastnik Lille – Jonathan David, jest otwarty na przejście do West Hamu, według nowego raportu Calciomeracto. Nie jest to jednak szczegółowo opisany plan transferowy, więc ciężko ocenić jego procent wiarygodności.

West Ham jest jednak znany z tego, że nie zdradza zbyt wielu informacji w okresie transferowym, więc skąpe informacje, nie podważają wartości i wiarygodności treści raportu.

Padają jednak sformułowania, że zawodnik spogląda w kierunku West Hamu, a także Barcelony

Jonathan David strzelił 18 goli w 24 meczach dla swojego kraju i 14 goli w 25 meczach dla Lille w tym sezonie (wg Transfermarkt). 21-latek ma na swoim koncie dobry bilans 64 goli i 20 asyst w 156 meczach w karierze dla Lille i Gent łącznie. Kanadyjczyk jest obecnie najlepszym strzelcem Ligue 1, a ma dopiero nieco ponad 20 lat.

W raporcie Calciomeracto nie jest wspomniane, czy Młoty już wykonują jakieś ruchy przed zimowym oknem, ponieważ gracz ma długi kontrakt z francuskim klubem, który obowiązuje do 2025 roku, a Transfermarkt wycenia go aż na 45 milionów funtów.

Jakakolwiek umowa z Davidem byłaby bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Barcelona jest również wymieniana jako potencjalny zainteresowany. Mimo to należy mieć taki transfer na względzie, ponieważ wiadomo, że David Moyes w styczniu powinien bezwzględnie podpisać kontrakt z napastnikiem.

ExWHUemployee

Ex wspomniał również o Davidzie w ostatnim podcaście, mówiąc, że zawodnik ten był jednym z francuskich napastników, o którym się dowiedział. Ze względu na to, iż spora część klubów jest nim zainteresowana, informator sugeruje, że należy tą informację traktować z odrobiną ostrożności.

David

Jeśli obok Barcelony Liverpool także stanie do rywalizacji o Jonathan Davida, szanse Młotów znacznie zmaleją

Lille chce sprzedać kilku kluczowych graczy z powodów finansowych. Tacy zawodnicy jak Renato Sanches, Sven Botman i Jonathan Ikone mogą odejść z zespołu do końca stycznia.

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy doniesienia łączące Liverpool z Davidem – w rzeczywistości, daleko im do tego. David był brany pod uwagę w tym samym czasie, co Diogo Jota. The Reds oczywiście wybrali opcję Portugalczyka. L’Equipe twierdziło niedawno, że jeśli jakakolwiek potencjalna transakcja z Davidem w roli głównej w styczniu doszłaby do skutku, to byłby to transfer o wartości około 30 milionów funtów.

Pozyskanie Kanadyjczyka przez Młoty nadal pozostaje możliwe, jednak przeglądając najnowsze transferowe doniesienia, wszystko wskazuje na to, że jeśli już, to ten ruch będzie miał miejsce, ale dopiero latem.