Sezon przygotowawczy do Premier League w pełni. Dotychczas Młoty rozegrały kilka sparingów, przeplatanych z meczami eliminacyjnymi do fazy grupowej Ligi Europy. Następnym sprawdzianem będzie mecz na Carrow Road, gdzie drużyna Slavena Bilicia zmierzy się z miejscowym Norwich City. Początek spotkania dziś, o godzinie 20:45 czasu polskiego.

Popularne „Kanarki” to zespół o klasę wyższy niż dotychczasowi sparingpartnerzy londyńczyków. Podopieczni trenera Alexa Neila wracają do Premier League po rocznej przerwie dzięki wygranej z Middlesbrough 2:0 w finale fazy play-off na Wembley.

West Ham United dotychczas mierzył się z Norwich City 50-krotnie, odnosząc przy tym 19 zwycięstw i notując 16 porażek. Ostatnio obie ekipy spotkały się na Carrow Road w sezonie 2013/2014. Wówczas Młoty przegrały 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Ravel Morrison.

Wybór zespołu Slavena Bilicia na sparingpartnera przez Kanarki  nie był przypadkowy – w tym roku w Norwich świętują 80-lecie przenosin na stadion Carrow Road. To właśnie West Ham był pierwszym zespołem, który stawił czoła ekipie z hrabstwa Norfolk na nowym obiekcie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3 po bardzo wyrównanym meczu.

W składzie żółto-zielonych występuje były gracz Młotów – Gary O’Neil, który w znacznym stopniu przyczynił się do awansu swojej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej. Blok defensywny gości będzie musiał zwrócić szczególną uwagę na Camerona Jerome’a – niekwestionowaną gwiazdę Kanarków, a także na dwójkę pozyskaną z West Bromwich Albion – Youssufa Mulumbu i Grahama Dorransa.

Slaven Bilić natomiast będzie mógł skorzystać z ponownie wypożyczonego z Arsenalu Carla Jenkinsona. Można spodziewać się również w wyjściowej jedenastce Dimitriego Payeta oraz Angela Ogbonny.

Początek spotkania planowany jest na godzinę 20:45 czasu polskiego.