West Ham ma na swoim radarze kolejnego środkowego obrońcę. Zdaniem doniesień The Athletic na London Stadium mógłby latem trafić Marc Guehi. 

20-latek obecnie przebywa na wypożyczeniu w Swansea City i jest jednym z odkryć tego sezonu Championship. Anglik od dwóch sezonów gra w walijskim klubie, ale po sezonie ma wrócić do Chelsea. Klub ze Stamford Bridge ma na dniach podpisać z obrońcą nowy kontrakt do 2023 roku. Obecny wygasa rok wcześniej.

Guehi nie ma raczej szans na grę w Chelsea i prawdopodobnie ponownie zostanie wypożyczony – tym razem do klubu z Premier League. Jego usługami są zainteresowane też takie kluby jak: Crystal Palace, Southampton czy Newcastle United. 

W tym sezonie rozegrał dla The Swans 40 spotkań w Championship. Niedługo stoczy z Walijczykami walkę w play-offach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wcześniej West Ham był powiązany z innymi środkowymi obrońcami. Do klubu przymierzani są też Harry Souttar ze Stoke City, Nikola Maksimović z Napoli oraz Nikola Milenković z Fiorentiny.