West Ham United jest zainteresowany pozyskaniem ofensywnego pomocnika, Antonina Baraka. Według doniesień portalu Calcio Hellas, Młoty są w stanie zapłacić Hellasowi Verona, około 17 milionów funtów.

Klub z London Stadium będzie starał się w zimowym okienku transferowym wzmocnić ofensywę. Priorytetem dla Młotów jest pozyskanie Jessego Lingarda, ale jeśli nie uda się tego zrobić, to alternatywą miałby być Barak. West Ham chce jak najszybciej sfinalizować zimowy transfer pomocnika, gdyż w styczniu drużynie nie pomoże Said Benrahma. Algierczyk po Nowym Roku wyjeżdza na Puchar Narodów Afryki.

27-latek urodziny w Przybramie, wpadł w oko Davida Moyesa podczas niedawnego turnieju EURO 2020, gdzie zagrał bardzo dobre spotkania, w fazie pucharowej z Holandią i Danią.

Barak występuje na pozycji ofensywnego pomocnika i notuje bardzo dobry sezon w włoskiej Serie A. W 15 spotkaniach Hellasu zdobył pięć goli i zaliczył trzy asysty. Hellas Verona jest jego trzecim klubem na włoskiej ziemi. Wcześniej występował w Udinese Calcio oraz Lecce. Na Połwysep Apeniński trafił w 2017 roku ze Slavii Praga. W pierwszej reprezentacji Czech rozegrał dotychczas 28 meczów, w których strzelił osiem bramek.

Jeśli doszłoby do tego transferu to Antonin Barak byłby czwartym Czechem w klubie ze wschodniego Londynu. Obecnie barw Młotów bronią Tomáš Souček, Vladimir Coufal oraz Alex Kral. Klub ma także na swoim celowniku, wschodzącą gwiazdę czeskiej piłki – Adama Hložka ze Sparty Praga.