Zarobki najlepszych klubów Premier League są gigantyczne, ale jak się okazuje, nawet angielski średniak może liczyć na przyzwoity zysk po całym sezonie. Poniżej prezentujemy informacje o zarobku West Ham United po zakończeniu zmagań w rozgrywkach. 

The Hammers w końcowej tabeli Ligi Angielskiej zajęli 12 miejsce, za które klub dostał £11,124,747. Każda lokata wyżej lub niżej w zestawieniu to oczywiście większy lub mniejszy zarobek dla klubu.

Za 13 spotkań w sezonie pokazanych w angielskiej TV klub otrzymał  £11,242,540.

Dla porównania, Newcastle, które do ostatniej kolejki biło się o pozostanie w Premier League (ostatecznie 15 miejsce w tabeli) zarobił o 2 miliony funtów więcej. Stało się tak, ponieważ w TV pokazywano ich mecze aż 18 razy. Gdyby West Ham utrzymał 4 miejsce w tabeli, które zajmował w czasie Świąt Bożego Narodzenia, to klubowa kasa wzbogaciłaby się o kolejne 9.88 miliona funtów. Po połowy kwietnia Irons okupowali natomiast 9 miejsce w tabeli, które ostatecznie zajęło Stoke. Gdybyśmy byli na ich miejscu, to nasze zarobki byłyby większe o 3.7 miliona funtów.

Duże różnice finansowe między poszczególnymi klubami wynikają więc głównie z zajętego ostatecznie miejsca w tabeli Premier League oraz z ilości transmitowanych spotkań w TV.

Do końcowego zarobku wlicza się także równy podział między wszystkimi zespołami Premier League, który wyniósł 52.2 miliona funtów.

Podsumowując West Ham wzbogacił się o 74.56 miliona funtów, w porównaniu do 73.67 milionów zdobytych w zeszłym sezonie (2013/2014).