Jak podaje Daily Star, napastnik The Cherries Joshua King postanowił zostać na południowym wybrzeżu Anglii i odrzucił oferty Tottenhamu, West Hamu i Newcastle United.

Obecny sezon jest niezwykle udany dla piłkarza Bournemouth. W 36 spotkaniach w Premier League 25-latek zdobył 16 goli (w tym trzy z WHU) i zaliczył dwie asysty. Dobre występy Kinga zostały zauważone przez inne kluby z Anglii, ale sam zawodnik wyznał, że nie ma zamiaru opuszczać Dean Court.

 – Nie mogę się doczekać początku następnego sezonu. Cieszę się tutaj grą od pierwszego dnia. To pozytywne, że zostałem zauważony przez inne kluby, ale na 100% moim celem jest zostanie w Bournemouth. Jest to pierwszy sezon w którym zdobyłem tak dużo goli. W przyszłym sezonie muszę znów udowodnić swoją wartość i zrobić to jeszcze raz. Postawiłem sobie cel zdobycia 15 goli na początku sezonu i z każdym meczem budowałem swoje zaufanie. Każdy kolejny gol buduje twoje zaufanie. – powiedział Norweg

Joshua King trafił do Bournemouth dwa lata temu za milion funtów.

Na temat przyszłości Kinga w zespole Wisienek wypowiedział się menedżer Eddie Howe:  – Josh jest doskonały. Każdy zespół potrzebuje bramkarza i strzelca. Wtedy jest prościej. Czy stracimy go latem? Myślę, że nie. Musimy zatrzymać naszych najlepszych graczy i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby King został w Bournemouth.