Jak co roku w styczniu – w mediach mamy masę plotek dotyczących potencjalnych ruchów transferowych West Hamu oraz innych klubów Premier League. Czego możemy spodziewać się w styczniu? Na co będzie mógł sobie pozwolic David Moyes? Odpowiedzi nie są proste. Transfery są możliwe jednak pod pewnymi warunkami.

Warto uczciwie zacząć od kluczowej informacji – w tym sezonie nie mamy praktycznie żadnych doatkowych środków na transfery. Oznacza to, ze wszelkie potencjalne ruchy będa musiały odbyć się na zasadzie wypożyczenia lub w momencie gdy uda nam się sprzedać jednego z naszych zawodników. Druga opcja wydaje się dość mało prawdopodobna – nie zanosi się na sprzedaż któregokolwiek z naszych zawodników już w styczniu.

Joshua King

Plotki o transferze Joshuy Kinga wydają się być najbardziej zbliżone do prawdy. Norweg był mocno łączony z West Hamem już w poprzednim okienku. Sam piłkarz wyraził chęć dołączenia do The Hammers. Co więcej – David Moyes bardzo ceni sobie umiejętności Kinga i na pewno będzie szukał wzmocnień linii ataku biorąc pod uwagę dyspozycję Sebastiena Hallera i kontuzjogenność Michaila Antonio.

W przypadku Kinga pojawia się jednak problem dotyczący limitu lokalnych wypożyczeń na Wyspach. Mamu już w kadrze dwóch wypożyczonych – Saida Benrahmę i Craiga Dawsona. Aby wypozyczyć Joshuę Kinga musielibyśmy zwolnić jedno miejsce wykupując Anglika lub Algierczyka. Craig Dawson wydaje się tutaj bardziej prawdopodobną opcją – pbrońca spisuje się dobrze w ostatnich meczach a kwota transferu nie powinna przekroczyć 2 mln funtów.

Marko Arnautovic

W ostatnich dniach sporo słyszymy o potencjalnym powrtocie Marko Arnautovica na London Stadium. Austriak odszedł do Chin w nienajlepszej atmosferze, jednak David Moyes podobno wciąż ceni jego talent i z chęcią widziałby go w kadrze.

W tym przypadku również mówimy o potencjalnym wypożyczeniu (w tej sytuacji limit wypożyczeń nie obowiązuje – Arnautovic byłby wypozyczony z ligi zagranicznej. Problemem mogą być jednak dość wysokie oczekiwania finansowe Austriaka, który w Chinach zarabia 6 mln euro za sezon.