West Ham United jest jednym z kilku klubów, które wyrażają zainteresowanie napastnikiem VfB Stuttgart, Sasą Kalajdziciem – donosi niemiecki Kicker.

23-latek rozgrywa bardzo sezon w Bundeslidze. W 24 spotkaniach zdobył 13 goli i miał cztery asysty. Dobre statystyki przykuwają uwagę mocniejszych klubów, w tym stołecznych Młotów. Klub z London Stadium nie będzie miał łatwego zadania, bo po Austriaka ustawiają się też RB Lipsk i AS Roma.

Statystyki Kalajdzicia z sezonu 2020/21

David Moyes latem ruszy na zakupy i jego głównym celem jest zakontraktowanie nowego napastnika. Kalajdzić to nowe nazwisko, które pojawia się w kontekście West Hamu. Wcześniej media łączyły klub z wieloma innymi snajperami – m.in. z Ivanem Toneyem z Brentford, Dannym Ingsem z Southampton, Adamem Armstrongiem z Blackburn Rovers oraz duetem z praskiej Slavii – Abdallahem Simą i Janem Kuchtą.

Kalajdzić jest nazywany „drugim Peterem Crouchem” z powodu swojego wzrostu. Napastnik mierzy 200 cm, ale jest przy tym bardzo sprawny. Jego umowa z VfB Stuttgart wygasa 30 czerwca 2023 roku.