Wydaje się, że głównym celem systemu VAR jest to, żeby wątpliwości zostały rozwiane, a wynik na boisku był bardziej sprawiedliwy. W rzeczywistości stworzyło się zamieszanie na masową skalę.

Osoby pracujące nad technologią, tak naprawdę często sprawiają wrażenie, że nie wiedzą co robią, a sędziowie podejmują szalone i niezrozumiałe decyzje, co do których po meczu zapewne często sami mają wątpliwości.

Zwykle rozstrzygają kontrowersje dobrze, ale podczas gdy są zobowiązani do oglądania zdarzenia z bardzo małą prędkością – to nie pomaga, wręcz wprowadza zamieszanie.

Widzieliśmy dziś tego kolejny świetny przykład, kiedy Fabian Balbuena został ukarany czerwoną kartką i wyrzucony z boiska przez sędziego Chrisa Kavanagha.

Jedno z głównych pytań sprowadza się do tego, czy ta technologia faktycznie ulepsza grę? Trudno dziś powiedzieć, że tak.

W sieci zawrzało. Wielu fanów wypowiedziało się w mediach społecznościach na temat tego incydentu. Większość z nich ma już dość tych sytuacji, w których VAR zamiast pomóc, wprowadza niesprawiedliwość i zamieszanie.

„Sędzia powinien zostać zawieszony lub zdegradowany na kilka tygodni. Przerażająca decyzja kogoś, kto boi się podjąć właściwą decyzję lub nie rozumie gry”

„Absolutny żart … nawet Chelsea powinna się tego wstydzić !!!”

„Jestem fanem Chelsea, ale nie wiem co ten  chłopak mógłby tam zrobić? Żadnego złego zamiaru nie było – szokująca decyzja”

„Oglądanie w zwolnionej prędkości w połączeniu z przerażająco niską wiedzą o grze w piłkę na jakimkolwiek przyzwoitym poziomie, skutkuje takimi decyzjami”

„Nigdy czerwonej kartki za takie coś. VAR powinien zostać zezłomowany. Sędziowie potrzebują więcej treningu. Gdzie indziej Balbuena powinien położyć nogę po kopnięciu piłki? Absolutny żart.”

To jedne z wielu komentarzy, jakie pojawiły się w sieci natychmiast po zakończeniu meczu. Co ważne, takiego samego zdania jak kibice West Hamu, są także fani Chelsea.

Wydaje się więc, że West Ham podejmie decyzję o odwołaniu się od werdyktu sędziego Chrisa Kavanagha. Najbliższe godziny dadzą nam odpowiedź, czy tak się stanie.