Drużyna U-23 kolejny mecz w Premier League 2 rozegra w piątkowy wieczór na Dagenham and Redbridge’s Chigwell Construction Stadium. Po porażce w poprzedniej kolejce Dan Kemp oczekuje dobrego występu od siebie jak i od reszty zespołu. Młody skrzydłowy The Hammers uważa, że mecze U-23 są odskocznią dla piłkarzy, którzy chcą zaistnieć w profesjonalnej piłce.

Kemp przed dzisiejszym pojedynkiem mówił o ostatnich wypożyczeniach z klubu, na które odeszli Marcus Browne oraz Toni Martinez. Według młodziana są przykładem na to, że solidne występy w Premier League 2 dostrzegają menedżerowie klubów z całej Anglii. Zadowolony ze swojej pozycji oraz formy w drużynie 18-latek również ma nadzieję na wypożyczenie w przyszłym sezonie.

Sposób, w jaki gramy w tym sezonie pozwolił nam na stworzenie solidnej grupy piłkarzy, która składa się obecnie z wielu wartościowych zawodników – mówił Kemp. – Uważam, że jeśli dalej będę grał na wysokim poziomie również mam szanse na wypożyczenie do któregoś z angielskich klubów.

Jestem bardzo szczęśliwy. Nie spodziewałem się, że tak szybko zagram w drużynie U-23. Przed nami sporo pojedynków do rozegrania, co będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Chcę dawać z siebie maksimum poświęcenia i umiejętności, by zachować miejsce w wyjściowej jedenastce – kontynuuje.

Ostatnie wypożyczenia chłopaków dają szanse pozostałym piłkarzom na pokazanie swoich możliwości. Ważne jest, by zawodnicy, którzy grają od początku sezonu pomagali nowym graczom wejść do zespołu. Zatem pomagamy sobie nawzajem i uważam, że mamy naprawdę dobry zespół. Każdy jest gotów wejść na murawę i wykonać dobrą robotę.

Kemp przyznał, że poniedziałkowe odwołanie meczu z Leicester City w ramach rozgrywek Premier League Cup było frustrujące. Liczy natomiast na udany rewanż za porażkę 0-2 w pierwszym meczu z Aston Villą rozgrywanym na boisku Walsall FC.

Byliśmy rozczarowani, że mecz z Leicester nie odbędzie się, ponieważ drużyna była dobrze przygotowana i liczyliśmy na zwycięstwo, ale takie rzeczy zdarzają się w futbolu. To dało nam więcej czasu na trening przed dzisiejszym spotkaniem. Jesteśmy zregenerowani i gotowi do gry. Liczę na udany rewanż. W pierwszym wyjazdowym meczu przegraliśmy 0-2 i teraz każdy z nas chce pokazać na co go stać w dzisiejszym pojedynku – powiedział Kemp.

Mecz West Ham U-23 – Aston Villa U-23 rozpocznie się o godz. 20:00 czasu polskiego na boisku Chigwell Construction Stadium. Cena za wstęp to £5 dla dorosłych oraz £3 dla dzieci. Posiadacze karnetów na mecze pierwszej drużyny mogą obejrzeć spotkanie bezpłatnie.