West Ham United jest poważnie zainteresowany ściągnięciem na Upton Park, prawego obrońcy Villarrealu Mario Gaspara. Młoty za kapitana Żółtej Łodzi Podwodnej chcą zaoferować siedem milionów funtów. 

Działacze klubu ze wschodniego Londynu już rozglądają się za potencjalnymi wzmocnieniami. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że West Ham wykupi Carla Jenkinsona z Arsenalu, ponieważ Kanonierzy chcą otrzymać za tego zawodnika 15 milionów funtów. Wydaje się, że pozyskanie Gaspara w miejsce Jenko byłoby bardzo dobrym posunięciem.

25-letni Mario Gaspar jest wychowankiem Villarrealu. Łącznie w barwach tego klubu rozegrał 198 spotkań. Oprócz Młotów chęć na zakontraktowanie tego prawego obrońcy ma Chelsea oraz Manchester City. Ponadto zawodnik może pochwalić się bardzo dobrym jak na obrońcę bilansem spotkań w reprezentacji Hiszpanii. Bowiem ma na koncie dwa spotkania i dwa strzelone gole z Ukrainą oraz Anglią.

W tym sezonie zawodnik rozegrał 13 spotkań w Primera Division, w których zdobył dwa gole. Ponadto dołożył dwa spotkania w Lidze Europy.