Ajala jest kolejnym członkiem drużyny Kenny’ego Browna, który podpisał zawodowy kontrakt. Atakujący pomocnik – Dan Rigge – złożył swój podpis na profesjonalnej umowie w zeszłym miesiącu. Menedżer Akademii  wiąże duże nadzieje z karierą Ajala we wschodnim Londynie. 

Czuję, że wykańczanie akcji jest ważną częścią mojej gry, dlatego znaczące jest, abym mógł przyczyniać się do zdobywania bramek dla zespołu. Mam nadzieję, że dostanę powołanie do drużyny U21 i zadebiutuję w Premier League 2 – powiedział Ajala. Przychodząc do West Hamu latem, zaprzyjaźniłem się z zespołem i trenerami. To wspaniałe miejsce, do którego warto przychodzić każdego dnia i jest bardzo gościnne.

Menedżer Akademii Kenny Brown wiąże duże nadzieje z karierą napastnika we wschodnim Londynie

Josh to naturalny strzelec, który oddawał celne trafienia przez całe swoje szkolne lata w Chelsea i kontynuuje swoje strzeleckie wyczyny tutaj, razem z nami. Cieszy się grą w piłkę nożną, stał się już cennym członkiem drużyny U18 i odegrał kluczową rolę w naszym imponującym rozpoczęciu sezonu. To jasne, że Josh może jeszcze wiele osiągnąć w Akademii Piłkarskiej i wszyscy cieszymy się, że robi kolejny krok w swojej karierze w West Hamie – powiedział