Istnieje duże prawdopodobieństwo, że West Ham zaoferuję nowy kontrakt Joey’owi O’Brienowi. Obecna umowa Irlandczyka wygasa 30 czerwca tego roku. 

Działacze Młotów chcą zatrzymać prawego obrońcę w klubie i są gotowi zaproponować mu takie same pieniądze jakie obecnie zarabia w klubie. A jest to w granicach 15-20 tysięcy funtów tygodniowo. Według angielskich źródeł większe szanse na umowę ma O’Brien niż Alex Song, który zarabia około 50 tysięcy.

30-latek obecną kampanię stracił z powodu kilku kontuzji. Do tej pory zdążył wystąpić w kilku spotkaniach eliminacji Ligi Europejskiej oraz w styczniowym starciu Pucharu Anglii z Liverpoolem na Anfield. Teraz wrócił do gry i znalazł się na ławce rezerwowych w minioną niedzielę.

Joey jest nadal w przyzwoitym wieku i chociaż ostatnio miał kilka urazów to teraz wrócił do gry i ma szansę na nową umowę. Nadal obserwujemy sytuację Alexa Songa i jego umowa jest droższa dla klubu, więc musimy poczekać co się wydarzy. – powiedział jeden z przedstawicieli klubu.