Wiele wskazuję na to, że West Ham po sezonie nie wykupi Carla Jenkinsona z Arsenalu. Jak podają angielskie media, Kanonierzy w razie sprzedaży obrońcy chcieliby otrzymać od West Hamu, aż 15 milionów funtów. 

Klub z Upton Park już latem tego roku starał się pozyskać 23-latka, ale oferta w wysokości ośmiu milionów funtów została odrzucona przez Arsenal. Ponadto popularny Jenko przed ponownym wypożyczeniem do West Hamu podpisał nowy pięcioletni kontrakt z Kanonierami.

Sternik klubu z Emirates Stadium, Arsene Wenger wyznał ostatnio wywiadzie, że jeżeli właściciele Młotów będą chcieli pozyskać Jenkinsona to będą musieli wyłożyć na stół, aż 15 milionów. Wydaję się, że taka kwota jest zbyt wysoka dla klubu i West Ham będzie musiał poszukać latem nowego prawego defensora.

Roczne wypożyczenie Carla Jenkinsona do West Hamu to koszt aż czterech milionów funtów i prawdopodobnie Młoty nie będą zainteresowane kolejnym wypożyczeniem.

Jak dowiedział się portal claretandhugh.info, klub ze wschodniego Londynu zapłacił Arsenalowi 1,5 miliona funtów za wypożyczenie Jenkinsona, plus 10 tysięcy funtów za każdy występ piłkarza w barwach Młotów. Sam zawodnik inkasuję pięć tysięcy za każdy mecz.

W tej kampanii Anglik wystąpił w 11 spotkaniach Młotów, w których zdobył dwa gole.