Carl Jenkinson odrzucił możliwość przejścia na zasadzie wypożyczenia do Sunderlandu, na rzecz powrotu do West Hamu. Pomimo ponad dwumilionowej oferty Czarnych Kotów, młody Anglik woli zostać w Londynie i kontynuować karierę w barwach Młotów. Nie jest wiadome jeszcze, jaką decyzję w tej sprawie podejmie obecny klub piłkarza Arsenal.

West Ham nadal jest zainteresowany wypożyczeniem młodzieżowej reprezentanta Anglii, ale nie chce sprostać wymaganiom finansowym Kanonierów, którzy życzą sobie dwa miliony funtów za roczne wypożyczenie, bez opcji wykupu po zakończeniu sezonu. Włodarze Młotów zmuszeni by byli również do opłacania 100% pensji 23-latka.

Klub z Upton Park chciałby pozyskać Jenkinsona na zasadzie transferu definitywnego i oferuje Arsenalowi osiem milionów funtów. Niestety menedżer klubu z Emirates Stadium, Arsene Wenger nie chce sprzedawać zawodnika tylko wypożyczyć na jeden sezon.

Jenko w ostatnim sezonie poczynił wielkie postępy, podczas gry w West Hamie. Łącznie rozegrał 36 spotkań w zespole Sama Allardyce’a i był wyróżniającym się graczem The Hammers.