Doświadczenie włoskiego obrońcy w zdobywaniu trofeów będzie kluczowe, jeśli West Ham przejdzie do kolejnej rundy Ligi Konferencyjnej UEFA. Udział Młotów w tych rozgrywkach sezonie 2021/22 zakończył się na etapie półfinału, więc w tej chwili będą potrzebować doświadczenia takich zawodników jak 28-latek.

Wiem, co tak znaczące trofeum oznaczałoby dla klubu, ale także dla mnie, indywidualnie– powiedział Emerson. Postawiłem sobie to za cel i jest on w naszym zasięgu. Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.

Emerson wie, że drużyna musi być razem, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i jest gotów odegrać swoją rolę, pomagając niektórym młodszym graczom radzić sobie z presją związaną z ważnymi meczami

Myślę, że inni zawodnicy postrzegają mnie być może jako odnoszącego sukcesy ze względu na osiągnięcia jakie miałem – stwierdził. Czasami mnie o to pytają, ale nie jestem typem osoby, która lubi o tym mówić i się tym chwalić. Pytają mnie o to, jak to jest wygrać Ligę Mistrzów, Ligę Europy, a ja im odpowiadam: Wygrywanie jest całkiem fajne. Poczucie bycia mistrzem i dotarcia na szczyt jest niezwykle przyjemne.

Teraz, kiedy jesteśmy w tej pozycji w Lidze Konferencyjnej, już im powiedziałem: Chłopcy, wygrywanie jest piękne, bycie mistrzem jest bezcenne. Dla nas, piłkarzy, to szczyt marzeń. Kiedy już zostaniesz mistrzem, bierzesz to ze sobą do końca życia. Kiedy twoja kariera się skończy, otworzysz szufladę i znajdziesz tam wszystkie swoje medale i osiągnięcia – i tego nie można ci odebrać.