Zaledwie osiem lat temu Jarrod Bowen grał w piątej lidze angielskiego futbolu dla Hereford United. Od tamtego czasu wspinał się po ligach i … Strzelił 16 goli dla Młotów w Premier League w zeszłym sezonie, a  teraz po raz pierwszy otrzymał powołanie do reprezentacji Anglii na letnie mecze międzynarodowe.

To wszystko o czym marzyłem gdy dorastałem spełnia się

Mam wiele wspomnień z oglądania meczów Anglii – jestem fanem i kocham piłkę nożną. Uwielbiam oglądać reprezentację mojego kraju, więc będzie trochę inaczej niż do tej pory, bo wszyscy moi znajomi będą w pubie oglądać mecze, a ja mam nadzieję, że wezmę w nich udział.

Kiedy doznałem kontuzji, wiedziałem, że w tamtym czasie był to najgorszy moment na to. Nie wiedziałem, że była już rozmowa o moim powołaniu i  że może już wtedy byłem blisko –  to wszystko stało się z jakiegoś powodu.

Kiedy grałem dla Hereford, marzenie o grze dla Anglii wydawało się milion mil stąd

Po prostu grałem tydzień w tydzień dla mojej lokalnej drużyny. Czasami patrzę wstecz na to skąd pochodzę, zwłaszcza będąc na obozie w Anglii.

Kiedy masz 17 lat i grasz w Hereford, obserwujesz takich graczy jak Jamie Vardy i Tyrone Mings, którzy również nie przeszli przez akademię i grali w najlepszych ligach… i marzysz. Tak naprawdę po prostu grasz w piłkę i jeśli jesteś wystarczająco dobry i masz etykę pracy, zajmie ci to długi czas, ale jesteś w stanie tego dokonać.

Mnie chodziło o poprawę tego, co zrobiłem w zeszłym sezonie.

Ostatni sezon był moim pierwszym pełnym sezonem w Premier League i był to czas zobaczenia, gdzie jestem pod względem bramek i asyst. W tym sezonie chodziło o jeszcze wyższe wyniki. Postawiłem sobie wysokie wymagania i celem było osiągnięcie tych wysokich standardów.

To jest mój pierwszy obóz – chcę umocnić tutaj swoje miejsce. To jest główna myśl. Oczywiście muszę szanować fakt, że to móoje pierwsze zgrupowanie, ale moim głównym celem jest pokazanie swoich umiejętności i szanowanie, że jestem tu, bo to ogromne wyróżnienie.

Konkurencja jest wysoka, ale chcę rywalizacji, jako gracz

Chcę, żeby to mnie popchnęło i dało przewagę. Jestem zaszczycony, że mogę tu być i rozmawiać z tymi postaciami, które podziwiam na co dzień. To po prostu pokazuje, że zrobiłem coś dobrego w tym sezonie i wciąż mam wiele do zaoferowania.

Liga Narodów to świetny turniej

Chcę wziąć udział w jak największej liczbie turniejów i odnieść sukces w każdym z nich. Zbliżają się wspaniałe gry, a bycie ich częścią jest naprawdę wyjątkowe.

David Moyes odegrał ogromną rolę w mojej karierze

To on dał mi możliwość wejścia do Premier League w pierwszej kolejności, kiedy zawsze pojawiają się znaki zapytania dotyczące graczy przychodzących z niższych lig, czy poradzą sobie na tak wysokim poziomie i z tak silną presją. Naprawdę dobrze mną zarządzał. W tym sezonie wyciągnął ze mnie to, co najlepsze. Mamy ze sobą świetną relację.

Nie wydaje mi się, żeby był lepszy pomocnik w Premier League niż Declan Rice

Na Euro Dec naprawdę pokazał, o co mu chodzi i myślę, że ludzie zaczęli go lepiej rozumieć i naprawdę widzieć, jak jest dobry. Widzę to na co dzień na treningach – widziałem, jak dobry był w sezonie Euro i w tej kampanii przeszedł na jeszcze wyższy poziom. Chcę grać z Declanem w moim klubie, a także dla mojego kraju.