Młody i utalentowany stoper Młotów Reece Oxford został wypożyczony do występującego w Championship Reading FC. Progresu 19-latka ma osobiście doglądać legendarny obrońca m.in. Manchesteru United – Jaap Stam. 

Były reprezentant Holandii oraz obecny menadżer Reading FC Jaap Stam zgodził się na mentorowanie Reecowi Oxfordowi, dzięki porozumieniu ze Slavenem Biliciem.

Reece jest bardzo utalentowanym obrońcą z wielkim potencjałem – rozpoczął Stam, wracając do występu młodzika w barwach młodzieżowej Anglii. – To nowoczesny obrońca, a styl naszej gry powinien mu przypaść do gustu. Mamy nadzieję, że możemy zagwarantować mu plac do gry, czas na zbudowanie pewności siebie oraz pomóc mu w rozwoju jako piłkarz, podczas pobytu u nas. To dobry ruch dla wszystkich zainteresowanych stron. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z tym zawodnikiem do końca obecnego sezonu – zakończył.

Prezes Reading Nigel Howe również był zachwycony z pozyskania wychowanka West Hamu: Reece był zawodnikiem rozchwytywanym w bieżącym okienku transferowym, dlatego jesteśmy zaszczyceni możliwością korzystania z jego usług do końca sezonu. On jest młody i głodny sukcesu, dzięki czemu jestem pewien, że będzie wartością dodaną dla naszego składu i nauczy się wiele pod opieką Jaapa Stama – powiedział.