Według mediów „One” w Izraelu, West Ham chce podpisać kontrakt z napastnikiem Red Bull Salzburg, Moanesem Dabourem. 26-latek był mocno związany z Sevillą i Crystal Palace.

Raport twierdzi, że Palace zaoferowało 10 milionów funtów, ale zostało to odrzucone. Teraz West Ham dołączył do wyścigu w ciągu najbliższych kilku dni. Salzburg żąda za gracza około 20 milionów euro (17,8 miliona funtów). Red Bull wolałby, aby gracz pozostał w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i powiedział, że nie spieszy się, by go sprzedać. Tottenham i Arsenal także interesowały się graczem. Niegdyś ich skauci oglądali Izraelczyka w meczach austriackiej Bundesligi.

Gracz zdobył 29 goli we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie, z 11 asystami i 22 bramkami w lidze austriackiej. Dabour rozpoczął karierę w młodzieżowych akademiach Maccabi Nazareth i Maccabi Tel Aviv. W 2014  przeniósł się do Swiss Super League po tym, jak Grasshopper Club Zürich zapłacił za transfer 425,000 $ Maccabi Tel Aviv.

Dabour dołączył do Salzburga w 2016 roku za sześć milionów euro i natychmiast został wypożyczony do Grasshoppers na następny sezon.