Issa Diop był zachwycony, mogąc uczcić swój setny występ w West Hamie kolejną wygraną w środowym meczu czwartej rundy Carabao Cup. Francuz był znakomity, pomagając swojej drużynie zachować czyste konto w każdym ze swoich pięciu występów.

To był idealny sposób na świętowanie mojego setnego występu – powiedział West Ham TV. Graliśmy przeciwko Man City, naprawdę dobrej drużynie – znamy jakość ich zawodników, więc to była niezwykle trudna gra, ale udało nam się wygrać w karnych. To była wyjątkowa noc.

Chociaż Diop jeszcze nie pojawił się w Premier League, rozpoczynał każdy mecz dla Davida Moyesa w rozgrywkach pucharowych, tworząc doskonały duet z Craigiem Dawsonem

Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Po prostu staram się grać swoje i dawać z siebie wszystko. Myślę, że wszyscy –  za każdym razem, gdy jesteśmy powoływani do gry – musimy dawać z siebie 100 procent.

24-latek był tylko jednym z wielu bohaterów Młotów podczas środowej nocy we wschodnim Londynie

Alphonse był fantastyczny – potwierdził Diop. Znam jego cechy od dawna. Znam jego jakość i pokazał to w środową noc. Byliśmy bardzo szczęśliwi także z powodu dobrej dyspozycji i wytrwałości psychicznej Saïda, który strzelił ostatniego gola w karnych.

Diop prawdopodobnie wróci na ławkę rezerwowych, gdy West Ham powróci do Premier League z Aston Villą w niedzielę. Angelo Ogbonna i Kurt Zouma są spodziewani w podstawowej 11 po swoich doskonałych występach przeciwko Evertonowi i Tottenhamowi Hotspur w poprzednich dwóch kolejkach.

Diop jest szczęśliwy, że jest częścią rozwijającej się drużyny, która przegrała zaledwie dwa razy w ostatnich 17 meczach

Ostatnie dwa lata były naprawdę dobre i mam nadzieję, że zachowamy tę samą mentalność i będziemy wciąż tacy sami na boisku. Na pewno będziemy ciężko pracować i trzymać się razem, aby wygrywać mecze – podsumował Diop.

Teraz gramy w Europie, więc wiemy, że będziemy grać co trzy dni. Mecz Carabao jest już za nami, więc musimy skupić się na następnym – na niedzielnym meczu.