Według doniesień angielskich mediów Jordan Hugill wkrótce opuści West Ham. Mówi się o zainteresowaniu takich klubów jak Leeds czy West Brom, jednak wydaje się, że napastnik jest bliżej podpisania kontraktu z Wigan lub Preston North End, które miały złożyć oferty. 

Hugill przybył do West Hamu z Preston North End w styczniu 2018 roku. Ruch ten kosztował około 10 milionów funtów. Zawodnik nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei a w barwach Młotów wystąpił wyłącznie w trzech spotkaniach. W ubiegłym sezonie Anglik został wypożyczony do Middlesbrough. 27-latek spisywał się tam zdecydowanie lepiej, wystąpił łącznie w 41 meczach zdobywając przy tym siedem bramek i dwukrotnie asystując.

Middlesbrough nie jest jednak zainteresowane jego zakontraktowaniem go na stałe. Według Football Insidera, Preston chciałoby odkupić swojego byłego zawodnika. Kluby mają być w zaawansowanych rozmowach. Według innych doniesień to Wigan ma rozmawiać z Młotami na temat transferu Hugilla. The Latics mieli zaoferować 3.6 miliona funtów. West Ham ma być zdesperowany a właściciele postarają się odzyskać choć część pieniędzy z jego transferu – oferta Wigan miała zostać zaakceptowana. W obu przypadkach problemem mogą okazać się zarobki zawodnika, który co tydzień pobiera 40 tysięcy funtów z klubowej kasy. Kluby z Championship mają proponować mu zaledwie połowę tej kwoty.