Holland: To był nasz najlepszy występ

Nathan Holland w poniedziałkowym spotkaniu Premier League 2 z West Bromem zdobył pięknego gola i zaliczył jeszcze ładniejszą asystę przy golu Martina Samuelsena. Młody pomocnik stwierdził, że mecz z The Baggies był najlepszym występem Młotów U23 od momentu przyjścia do klubu. 

Ostatni tydzień był niezwykle udany do utalentowanego skrzydłowego. Holland zdobył uznanie w oczach Slavena Bilicia i zasiadł na ławce rezerwowych pierwszego zespołu w meczu Premier League z Evertonem. Kilka dni później gracz zaliczył genialny występ w drużynie U23.

 – Cieszę się, że wróciłem na listę strzelców po kilku tygodniach nieobecności. Nie mogłem prosić o powrót w lepszym stylu. Myślę, że cała drużyna zagrała dobrze i to był nasz najlepszym występ od kiedy jestem w klubie. Wszyscy chłopcy włożyli wiele ciężkiej pracy w ten mecz i wiedzieliśmy co mamy robić. Mamy trzy punkty i na szczęście wyniki ułożyły się pod nas i teraz możemy przygotowywać się do play-offów. Mam nadzieję, że jeszcze raz uda nam się zagrać tak cudowne spotkanie. – mówi podekscytowany zawodnik

Trzeci gol w meczu z West Bromem był niecodziennej urody. Holland strzelił genialnego gola bezpośrednio z rzutu wolnego z 30 metrów.

 – Szczerze to było dość daleko, ale wierzyłem że to wpadnie. Kiedy zobaczyłem jak został ustawiony mur to widziałem lukę w powietrzu i tam chciałem posłać futbolówkę. Pomyślałem, że jeśli przejdzie przez mur to wpadnie do siatki. Na szczęście poszło doskonale i strzeliłem gola. 

Przy czwartym trafieniu 18-latek miał również ogromny udział, wrzucając piłkę z głębi pola karnego na głowę Martina Samuelsena.

 – Jestem bardzo zadowolony z tej asysty. Kiedy przyjąłem piłkę widziałem ruch Martina i myślę, że ta piłka była genialna, ale nadal uważam, że on musiał się mocno wykazać. Skończył to doskonale. – dodał

Nathan Holland wypowiedział się również na temat ostatniego meczu dorosłej drużyny Młotów z Evertonem, gdzie było mu dane usiąść na ławce rezerwowych. Dla pomocnika było to wielkie przeżycie.

 – Poczucie atmosfery na London Stadium to znakomite doświadczenie. Gdy wychodziłem na stadion to był dość dziwne, ponieważ to był mecz z moim byłym klubem. Uczciwie powiem, że chciałbym dostać jeszcze więcej. Muszę ciężko pracować i mam nadzieję, że dostanę swoją szansę. – zakończył utalentowany gracz z akademii West Ham United