Według brytyjskich mediów West Ham United przygląda się sytuacji Samuela Illinga-Juniora z Juventusu Turyn. 

W momencie, gdy zespołowi idzie gorzej, media natychmiast zalewają informacje o rzekomych wzmocnieniach zespołu w następnym oknie transferowym. Dziennikarze prześcigają się w wymienianiu nazwisk, które miałyby stanowić brakujący element układanki i znacznie poprawić jakość gry zespołu. Tym razem na tapecie pojawiło się nazwisko Samuela Illinga-Juniora.

20-latek jest zawodnikiem Juventusu Turyn. Dotychczas rozegrał w pierwszym zespole 33 oficjalne spotkania, które okrasił dwiema bramkami i czterema asystami. W obecnym sezonie nie przekonuje do siebie Massimiliano Allegriego, dlatego rozważa się sprzedaż młodzieżowego reprezentanta Anglii. Mówi się, że 16 milionów funtów za usługi ciemnoskórego gracza zadowoli działaczy ze stolicy Piemontu. Do walki o Illinga-Juniora stanąć mają również Crystal Palace, Brighton & Hove Albion czy Wolverhampton Wanderers.

W obecnej sytuacji trudno brać niniejsze doniesienia prasowe poważnie. Przed klubem wiele trudnych decyzji, między innymi rozwiązanie kwestii menadżera pierwszego zespołu. Zawodnicy Davida Moyesa nie spisują się na miarę swoich oczekiwań. Sam Szkot zdaje się komplikować swoją sytuację w obliczu wygasającego kontraktu. Logicznym wydaje się, że ewentualne ruchy transferowe zostaną podjęte dopiero po uporządkowaniu kwestii organizacyjnych w klubie.