Hart: Claret and Blue Army inspirują nas do lepszej gry

Bramkarz Reprezentacji Anglii i West Hamu United Joe Hart uważa, że doping kibiców pomoże Młotom wejść na wyższy poziom.

Anglik uważa, że to własnie wsparcie trybun było głównym czynnikiem dobrej formy w meczu z Leicester.

– Chciałbym gorąco podziękować fanom. Mecz mógł zakończyć się w inny sposób, ale kibice zdecydowali, że będą nas dopingować, dzięki czemu zagraliśmy dobrze.

– W drugiej połowie nie miałem za dużo pracy w bramce. Fani mogli wciąż wylewać na nas swoją frustrację, ale byli fantastyczni. Nie ważne, kogo mamy w składzie. Jeśli czujemy ich wsparcie, to gramy zupełnie inaczej. Nie mam na mysli obwinianie kibiców za brak dopingu, ale to dużo znaczy dla piłkarzy.

Joe Hart uważa, że wielki wpływ na postawę drużyny ma także David Moyes. Pod wodzą nowego szkoleniowca Młoty przebiegły 6 kilometrów więcej niż Leicester, zrobili 498 sprintów przy 387 gości oraz wygrali więcej pojedynków.

– Menadżer poprosił nas o większą jakość. On domaga się goli, ale przede wszystkim zależy mu na tym, żebyśmy walczyli, byli w formie i trzymali się dyscypliny.

– Z Watfordem przegraliśmy 0:2, co nie było specjalnie miłe, gdyż nie wkorzystalismy kilku szans na zdobycie gola. W piątek fani byli z nami, dzieki czemu zagraliśmy lepiej.