Sead Haksabanovic po rozczarowującej poprzedniej kampanii, gdzie jego liczba minut na boisku była znikoma, w tym pre-seasonie dostaje coraz więcej szans i liczy, że odbije się to na właściwych rozgrywkach w sezonie 2018/19.

Czarnogórski piłkarz jest strasznie zadowolony z jego obecnej sytuacji. Czuje, że wreszcie przyszedł menedżer, który widzi w nim potencjał i będzie chciał go wykorzystać w jak największym stopniu.

-„Dobrze jest mieć tych graczy wokół mnie. Czuję się szczęśliwy, że jestem w drużynie i dobrze jest trenować, aby być obok tych zawodników, którzy dbają o mnie, co jest dobre. Ostatni rok nie układał się tak dobrze dla mnie w składzie pierwszej drużyny, ale teraz chodzi o poprawę i pokazanie siebie.”

– „Ważne jest, że pokazuję jakość, tak jak ja, z kartą dla Marko i moim zaangażowaniem w nasz trzeci gol przeciw Aston Villi, ponieważ tego potrzebuję dla mojej pewności siebie. Teraz muszę po prostu iść dalej. „

Jest także pod wrażeniem metod treningowych nowego szkoleniowca.
-„Jest dobry, był w Manchesterze City, wygrał w Premier League i był w Realu Madryt, więc cieszę się, że jestem częścią jego drużyny. „Czuję się trochę silniejszy i szybszy niż w zeszłym roku i oczywiście moja pewność siebie jest najważniejsza i rośnie wraz z każdą grą, z którą gram.”

Haksabanovic wie, że czeka go zacięta rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie.
– „Wszyscy są świetnymi graczami i ciężko jest znaleźć miejsce startowe, ale jestem tu, by się poprawić, a ja wciąż jestem młody, więc jest dobrze.”