Haksabanovic nie na sprzedaż

Szwedzki portal “Fotboll Direkt” informuje, że zarząd West Hamu odrzucił propozycję IFK Norrkoping w sprawie definitywnego transferu lewego pomocnika Młotów, Seada Haksabanovica.

21-latek przebywa obecnie na wypożyczeniu właśnie we wspomnianym powyżej IFK Norrkoping. Sead trafił do Szwecji w styczniu 2019 roku. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie nowy sezon może rozpocząć w barwach Młotów.

Reprezentant Czarnogóry przechodząc do wschodniego Londynu w 2017 roku za kwotę 2,7 miliona funtów nie podbił angielskiej piłki. Ciężko było mu się odnaleźć w realiach futbolu najwyższej klasy, dlatego postanowiono, że młodzieniec musi zbierać doświadczenie poza Anglią, dlatego latem 2018 roku został wypożyczony do Malagi, skąd następnie trafił do Szwecji.

W obecnej kampanii w 36 spotkaniach Haksabanovic zdobył 9 bramek oraz 8 asyst. Prezes IFK Norrkoping jest bardzo zadowolony z dyspozycji piłkarza i z chęcią widziałby go u siebie na dłużej, jednakże kwestie finansowe zdecydowanie przekreślają ten ruch.

West Ham ma nadzieję, że młody zawodnik zdobędzie doświadczenie, dzięki któremu będzie mógł swobodnie i przede wszystkim na wysokim poziomie reprezentować barwy Młotów.

West Ham Poland

FREE
VIEW