Zawodnicy West Hamu United otrzymają pulę bonusową w wysokości około 9 milionów funtów, jeśli zakwalifikują się do Ligi Mistrzów.

Mark Noble negocjował premię z zarządem klubu przed sezonem. Kapitan Młotów prowadził również rozmowy dotyczące odroczenia płac, podczas pierwszej blokady COVID-19 w zeszłym roku.

Nie jest jasne, czy Jesse Lingard także będzie odbiorcą tej premii. Wydaje się, że jeśli nie jest to ze względów formalnych możliwe, zostaną wprowadzone dodatkowe wynagrodzenia dla tego zawodnika za awans, aby zachęcić go jeszcze bardziej do pozostania na London Stadium.

Lingard przyciągnął obecnie zainteresowanie innych czołowych klubów. Gdyby zdecydował się opuścić Manchester United tego lata, West Ham jest przekonany, że ma mocne argumenty, aby utrzymać 28- latka.

Jeśli The Hammers zdobędą 3 punkty w spotkaniu z Newcastle, awansują w najbliższy weekend na trzecie miejsce w Premier League

Wracając do pieniędzy, drużyna nie otrzyma podobnego bonusu za miejsce w Lidze Europy. Istnieje jednak dodatkowy system premii, który wdrożony zostanie, jeśli drużyna zajmie miejsce od dziewiątego wzwyż.