Współwłaściciel West Hamu David Gold oznajmił, że transfer Dimitriego Payeta można uznać za nieudany ze względu na niską kwotę odstępnego.

Marsylia zapłaciła jedynie 25 mln £ za francuskiego pomocnika, który bardzo mocno domagał się natychmiastowej sprzedaży.

David Gold uważa, że pieniądze, które zasiliły klubowy budżet znacząco odbiegają od rzeczywistej wartości reprezentanta Francji.

– Jedyną wadą tej transakcji była cena. Sprzedaliśmy go tylko za 25 milionów, jestem przekonany, że taki zawodnik jest wart więcej – oznajmił biznesman w rozmowie ze Sky Sport News.

– Wydaję mi się, że moglibyśmy w normalnych warunkach otrzymać około 30-35 milionów. Rozumiem ze kibice mogą sie czuć nieco oszukani – tłumaczy.

– Jedynym klubem wchodzącym w grę była Marsylia. Był to na pewno jeden z powodów tej zaniżonej kwoty. Jesteśmy rozczarowani, ale musimy iść dalej i o tym zapomnieć. Jak widać istnieje życie bez Payeta.

Gold w świetle wydarzeń związanych z Francuzem został dodatkowo zapytany o stosunek do obcokrajowców.

– David Sulivan, ja i oczywiście Slaven preferujemy angielskich piłkarzy lub tych którzy dysponują doświadczeniem na boiskach Premier League. Między innymi dlatego sprowadziliśmy Snodgrassa i Fonte – zakończył.