Współwłaściciel West Hamu David Gold w rozmowie z talkSPORT oznajmił fanom, że Manuel Pellegrini dostanie spore fundusze na transfery przed startem sezonu 2018/19.

Młoty chcą osiągnąć dużo lepszy rezultat niż 13 miejsce, które zajęli na koniec minionej kampanii. Według doniesień mediów Chilijczyk ma dostać od włodarzy 75 milionów funtów na letnie zakupy, plus pieniądze z ewentualnej sprzedaży piłkarzy.

Nie możemy podać dokładnej kwoty, ponieważ nie wiemy którzy gracze odejdą. Mogę zapewnić wszystkich, że wydamy w tym okienku więcej pieniędzy niż w jakimkolwiek innym okienku w przeszłości. To dobrze wróży i zobaczymy do czego to nasz doprowadzi.

Pellegrini zapowiedział już, że pozyska latem przynajmniej czterech lub pięciu piłkarzy, a Gold poinformował, że nowy menedżer od razu zaczął ciężko pracować na rynku transferowym.

Pracuje nad transferami teraz, to jego praca i dlatego został sprowadzony. Zidentyfikuje pozycje, które uważa za wymagające wzmocnienia i teraz musi przekazać nam nazwiska piłkarzy, których chce pozyskać. Potem my zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ich ściągnąć do klubu. – twierdzi Gold