Jak podaje Daily Express, właściciele West Hamu David Gold i David Sullivan szukają nowych inwestorów do klubu, by wprowadzić Młoty na kolejny poziom.

Według raportów medialnych obaj panowie od roku poszukują nowych bogatych twarzy, które zechciałby zainwestować swoje pieniądze w klub z London Stadium. Ostatnio poszukiwania zostały zawieszone z powodu uwikłania zespołu w batalię o utrzymanie w Premier League.

Gold i Sullivan chcieliby odzyskać część zainwestowanych pieniędzy w West Ham, jednakże mają zamiar pozostać w zarządzie klubu. Latem ubiegłego roku media poinformowały o ofercie kupna Młotów przez konsorcjum Red Bull za 650 milionów funtów, jednak koniec końców firma odrzuciła te doniesienia.

Express informuje w swoim tekście, że West Ham United jest wart około 200 milionów funtów, choć David Sullivan w jednym z wywiadów wyznał, że według jego wyceny wartość klubu może oscylować w granicach 400 milionów.

68-letni Walijczyk urodzony w Cardiff na łamach oficjalnej strony klubu zdementował doniesienia Daily Express.

Nie jest tajemnicą, że zarówno ja jak i David Gold chcemy jak najdłużej dowodzić West Hamem. Nigdy nie postrzegaliśmy zarządzania West Hamem jako krótkoterminowej przygody i chcemy być tutaj przez wiele, wiele lat, przynosząc klubowi sukcesy na boisku jak i poza nim. Artykuł który ukazał się w mediach jest w stuprocentach fałszywy. – napisał Sully w oświadczeniu