24-latek szybko wraca do Serie A po kiepskim i obfitującym w kontuzje sezonie w Anglii. Zarówno West Ham, jak i Atalanta  oficjalnie potwierdziły zmianę barw klubowych przez Gianlucę Scamaccę.

Środkowy napastnik spędził jeden sezon na London Stadium i strzelił osiem bramek w 27 występach – w tym pięć w Lidze Konferencji Europy. West Ham podziękował  graczowi za jego pracę, życząc mu powodzenia w dalszej karierze.

Bergamaschi podali, że zapłacą za włoskiego strzelca 25 euro plus 5 milionów dodatkówIch oferta nie była dużo większa niż proponowana przez Inter, ale  premie były łatwiejsze do osiągnięcia. Co więcej, ich pościg przebiegał znacznie szybciej, podczas gdy Inter Mediolan nie spieszył się z negocjowaniem korzystniejszych warunków. Klub z Atalanty przekonał gracza, oferując 3 miliony euro rocznie.

Na Twitterze reprezentant Włoch napisał:

Drogi West Hamie!

Chociaż mój czas w Londynie nie potoczył się tak, jak planowałem, niektóre z moich najwspanialszych chwil w życiu miały miejsce tutaj. I za to zawsze będę wdzięczny. Dziękuję zawodnikom i personelowi za to, że czułem się tak mile widziany, a fanom za ich nieustające wsparcie.

Będę nadal wspierał ten fantastyczny klub z domu we Włoszech i będę utrzymywał bliski kontakt z wieloletnimi przyjaciółmi, których poznałem podczas pobytu w Anglii. Dziękuję Ci za wszystko, Ciao.