Wczoraj wieczorem, zaledwie parę godzin po nieszczęśliwym zdarzeniu na London Stadium, otrzymaliśmy informację o stanie zdrowia młodzieżowca West Hamu, Georga Earthy’iego. Dziś, po oświadczeniu samego klubu wiemy już nieco więcej. Oto jak prezentują się zebrane informacje:

23:14
The West Ham Way

Udało mi się porozmawiać z kimś bliskim George’owi Earthy’emuw celu uzyskania aktualnych informacji. George został zabrany do szpitala po kolizji na meczu w celu wykonania badań. Leżał przytomny na ziemi i wraz z tatą pojechał do szpitala. Pierwsza seria badań wykazała prawidłowy wynik, chociaż chłopiec miał złamany nos. Bierze morfinę, aby złagodzić ból głowy i oczekuje na wyniki dalszych badań. Wielka szkoda, że ​​coś takiego się wydarzyło, ponieważ George fantastycznie rozpoczął grę po swoim debiucie w Premier League i pokazał talent, o którym wiedzą wszyscy w klubie. To był wyjątkowy moment dla George’a i jego rodziny, ponieważ są oni wielkimi fanami West Hamu. Mamy nadzieję, że wkrótce otrzymamy kolejną aktualizację i będziemy mogli zapewnić fanów, że wszystko z nim w porządku. Jestem pewien, że wszyscy fani West Hamu będą przesyłać pozytywne myśli w intencji szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Dziś natomiast wiemy już nieco więcej, ponieważ otrzymaliśmy oświadczenie klubu. Oto co czytamy:

George Earthy z drużyny West Ham United został wypisany ze szpitala po kontuzji głowy, której doznał podczas niedzielnego meczu Premier League z Fulham.

Earthy (19 l.) wszedł na boisko jako zmiennik pod koniec drugiej połowy, aby zadebiutował w Premier League na stadionie London Stadium, ale został wycofany w doliczonym czasie gry.

Natychmiast przewieziono go do lokalnego szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Earthy przed powrotem do gry będzie teraz postępował zgodnie z wytycznymi FA i Premier League dotyczącymi wstrząśnienia mózgu.

Richard Collinge, dyrektor ds. wyników w West Ham United, powiedział: „George wrócił do domu i będziemy go monitorować w nadchodzących dniach, gdy zakończy program stopniowego powrotu do gry”.

West Ham United pragnie złożyć swoje podziękowania naszemu własnemu zespołowi medycznemu, a także swoim odpowiednikom w Fulham i Medics24, naszemu zespołowi ratunkowemu na boisku, za natychmiastową reakcję na wczorajszy incydent.

Klub dziękuje również za liczne wyrazy wsparcia przesłane do George’a.

Wszyscy w West Ham United życzą George’owi bezpiecznego i szybkiego powrotu do zdrowia.

Prawdopodobnie oznacza to, że wyłącznie najedliśmy się strachu. Tak czy inaczej, serdeczne życzenia zdrowia od całej społeczności West Ham Poland!