Już w najbliższą środę West Ham zmierzy się z włoską Fiorentiną w finale Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rozegrane zostanie w niedaleko położonej od polskiej granicy Pradze, dlatego przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dla kibiców, którzy planują pojawić się w okolicy.

MIEJSCE MECZU

Finałowe starcie Ligi Konferencji Europy odbędzie się na stadionie praskiej Slavii – Fortuna Arenie. Obiekt może pomieścić 19370 kibiców, aczkolwiek w mediach pojawiały się spekulacje, że UEFA postanowiła wyjątkowo zredukować ilość miejsc do 18000. Oczekuje się, że na trybunach pojawi się około 6000 fanów West Hamu i będą oni usytuowani w głównej mierze za jedną z bramek. Początek pojedynku zaplanowany jest na godzinę 21:00 czasu polskiego.

STREFA KIBICA
Organizatorzy imprezy przewidzieli, że do czeskiej stolicy przyjedzie mnóstwo fanów, którym niestety nie udało się zdobyć biletu na mecz. W związku z tym przygotowane zostaną dwie strefy kibica – zarówno dla kibiców Młotów, jak i Violi.

FanZone przeznaczony dla sympatyków The Hammers mieścić się będzie w parku Letná – tuż przy boisku drugiego zespołu z Pragi, Sparty.
Teren wydarzenia położony jest około 20 minut spacerem od centrum oraz starego miasta, co powoduje, że dotarcie nie powinno przysporzyć wielu problemów.

Niedaleko parku zlokalizowane są także dwie stacje metra (Hradčanská i Vltavská), a także przystanek tramwajowy Sparta.

on Twitter: "West Ham fan zone in Prague to be held at Letenská Park next  to the Sparta Prague (Křetínský's club). It's away from the final venue and  across the river

Strefa kibica zostanie otwarta dla kibiców w samo południe i będzie czynna do końca spotkania. Wejście jest w pełni darmowe, aczkolwiek inicjatorzy ostrzegają, że ilość miejsca jest ograniczona – zalecane jest przyjście z zapasem czasowym.

Zebrani fani będą mieli okazję obejrzeć mecz na kilku telebimach, a do ich dyspozycji będzie także kilka punktów gastronomicznych.

POGODA

Przewiduje się, że temperatura w Pradze w środę oscylować będzie w granicach 20/22 stopni Celsjusza. Synoptycy spekulują również przelotne opady, które mają się zintensyfikować pod wieczór – warto więc wziąć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

CO WARTO ZOBACZYĆ

Będąc w Pradze bez wątpienia należy zobaczyć słynny Most Karola, a także rynek i zegar astronomiczny. Ten, kto będzie w Czechach dłużej z pewnością powinien odwiedzić też zamek na Hradczanach, z którego można podziwiać panoramę miasta.