Jarrod Bowen we wtorek otrzymał swoje pierwsze połowanie do reprezentacji Anglii. Selekcjoner Gareth Southgate przyznał, że dzięki świetnej postawie w minionym sezonie, skrzydłowy Młotów całkowicie zasłużył na szansę w drużynie narodowej.

Reprezentacja Anglii w czerwcu rozegra cztery spotkania w ramach fazy grupowej Ligi Narodów. Rywalami Synów Albionu będą Węgrzy, Niemcy oraz Włosi.

– Jarrod zawsze miał dobre wyniki strzeleckie. Na pewno myśleliśmy o powołaniu go w marcu, zanim doznał kontuzji. Myślę, że zawsze jest w stanie stworzyć zagrożenie pod bramką. Jest bezpośredni i myślę, że jego podróż pod względem doświadczeń, jest bardzo interesująca. Jego przykład pokazuje, że nie musisz być w elitarnej akademii, aby przejść tą ścieżką. Granie w niższych ligach i posiadanie tego doświadczenia – to świetna droga do zrobienia. Niezwykle ciężko pracuje dla zespołu, co chcemy, aby robili nasi wszyscy napastnicy, więc całkowicie zasłużył na powołanie – powiedział Southgate.

Wraz z Bowenem na zgrupowanie reprezentacji Anglii pojedzie Declan Rice, który jest etatowym reprezentantem u Southgate’a. Jeśli skrzydłowy Młotów zadebiutuje w reprezentacji to stanie się 44. graczem WHU, który tego dokonał.

Pierwsze spotkanie Anglicy rozegrają, w sobotę 4 czerwca na Puscas Arenie w Budapeszcie z Węgrami. Trzy dni później zmierzą się na Allianz Arenie w Monachium z Niemcami. Dwa kolejne mecze odbędą się już w Anglii – na stadionie Molineux w Wolverhampton – Synowie Albionu podejmą Włochów i Węgrów.