Fulham jest przekonany, że ponownie podpisze umowę z Alphonse Areolą z Paris Saint-Germain. TEAMtalk sugeruje, że  włodarze drużyny z Championship czynią go jednym ze swoich letnich priorytetów transferowych.

Francuski bramkarz spędził sezon 2020/21 na wypożyczeniu do Fulham (z PSG). Wystąpił w 36 z 38 meczów Premier League i zaliczył kilka imponujących występów, pomimo spadku z ligi.

29-latek przybył do West Hamu w zeszłym roku, by rzucić wyzwanie Łukaszowi Fabiańskiemu, ale nie był w stanie przebić się na tyle, by pokonać Polaka między słupkami. Areola spędził większość meczów ligowych na ławce, jednak otrzymuje ukłon od Davida Moyesa, jeśli chodzi o mecze Ligi Europy i w nich broni regularnie.

Fulham obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli Championship i jest pretendentem do awansu do Premier League

90min podaje, że PSG poinformowało golkipera, że może opuścić ich klub tego lata, co postawiło Fulham w stan gotowości do walki o niego. Areola jest ulubieńcem fanów w Craven Cottage, więc Fulham jest przekonany, że zakontraktuje go przynajmniej na kolejny sezon.

Oprócz umowy na stałe, PSG jest również skłonne pożyczyć Areolę na pozostałą część trwania jego kontraktu, który wygasa w 2023 roku. Młoty mają także możliwość ponownego wypożyczenia go na sezon 2022/23 lub wykupienia od PSG za 11 milionów funtów.

Silva ma już do dyspozycji Marka Rodaka – Słowak zachował 11 czystych kont w 26 występach w tym sezonie, ale kiedy Fulham przygotowuje się do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, Silva chce najwyższej klasy zastępcy dla golkipera – Areola to idealne rozwiązanie.