Jak podaje francuska strona Foot Mercato, West Ham w styczniowym oknie transferowym będzie próbował pozyskać napastnika RC Strasbourg, Ludovica Ajorque. Francuz w obecnym sezonie Ligue 1 wystąpił w 18 spotkaniach, w których udało mu się zdobyć 10 goli oraz 6 asyst. Portal transfermarkt.com wycenia go na 15 milionów euro.

Priorytetem Davida Moyesa na zimowe okno transferowe jest napastnik, który mógłby być alternatywą dla Michaila Antonio. Reprezentant Jamajki występuje w niemalże każdym spotkaniu, aczkolwiek jest on także podatny na kontuzje. Menedżer Młotów od dłuższego czasu przyglądał się wielu różnym napastnikom, a jednym z nich jest Ludovic Ajorque.

Francuz gwarantuje bardzo dobre warunki fizyczne, albowiem mierzy on aż 197 cm wzrostu i waży 92 kg. Jest niezwykle skuteczny w pojedynkach powietrznych (średnio 3.7 wygranych na mecz), potrafi się zastawić i zrobić sobie miejsce w polu karnym przeciwnika – powoduje to, że miałby swój pożytek w stałych fragmentach gry, które są ogromnym atutem gry West Hamu. Ponadto, dobrze operuje piłką przy nodze, więc stanowiłby także duże wsparcie w rozegraniu akcji.

Benedetto spares Marseille blushes

Kontrakt Ajorque z francuskim klubem obowiązuje do 2024 roku, więc Młoty będą musiały przygotować sporą sumę pieniędzy, aby go pozyskać. RC Strasbourg walczy także o europejskie puchary, dlatego też jego odejście nie jest wielce prawdopodobne.