Fonte: Wrócę silniejszy po operacji kostki

José Fonte przyrzekł fanom Młotów, że będzie silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, kiedy wróci do gry po operacji kostki, której poddał się w poniedziałek.

Portugalczyk będzie wykluczony z gry na okres od dwóch do trzech miesięcy. Jednak nasz obrońca pozostaje pozytywnie nastawiony i chciałby jak najszybciej wrócić do gry po Nowym Roku.

 – Oczywiście jestem rozczarowany i sfrustrowany, ponieważ to było niepotrzebne wejście. To jednak część futbolu i teraz nadszedł czas, aby skupić się powrocie do gry po operacji. Chciałbym wrócić jak tak szybko jak to jest możliwe. – mówi 33-latek

 – Kiedy doszło do urazu, wstałem od razu, ale gdy zrobiłem pierwszy krok to poczułem kliknięcie w nodze i straszny ból. Więc od razu wiedziałem, że coś jest nie tak. Nie mogłem kontynuować gry, a po meczu noga była bardzo spuchnięta. 

 – Teraz miałem operację i muszę nosić gips przez dwa tygodnie, potem but ortopedyczy przez kolejne dwa tygodnie, a na końcu ortezę przez następne dwa tygodnie. Czyli łącznie przez sześć tygodni. Potem będę starał się wrócić do swojej poziomu kondycji. – przekonuje Fonte

 – Nie boję się ciężkiej pracy, więć włożę w rehabilitację jak najwięcej siły. Mamy świetnych fizjoterapeutów i wspaniałych lekarzy w klubie, więc będziemy ciężko pracować razem, abym wrócił na boisko silniejszy i na świeżości.

Piotrek Świtalski
Fanatyk wszystkiego co związane z West Ham United. piotrswitalski91@gmail.com