Defensor Młotów Jose Fonte w wywiadzie dla Sky Sports wyznał, że winni niepowodzeń zespołu są piłkarze, a nie menedżer Slaven Bilić. Zdaniem Portugalczyka, 48-latek nie stracił kontroli nad drużyną i powinien zostać na swoim stanowisku.

 – Wszyscy jesteśmy winni w oczywisty sposób. Musimy wziąć większość winy na siebie i musimy wziąć odpowiedzialność na siebie. To zawodnicy są na boisku. Musimy na murawie pomóc menedżerowi i sprawić, że fani będą z nas dumni. Musimy bardzo ciężko pracować i wydostać się z tego dołka. – powiedział Mistrz Europy z 2016 roku

33-latek stwierdził również, że nie jest zadowolony ze swojej formy po przenosinach z Southampton do wschodniego Londynu.

 – Nie gram tak dobrze jak grałem wcześniej przed transferem do klubu. Nic nie jest gwarantowane w tej lidze. Kilka zwycięstw zapewni ci bezpieczeństwo w lidze, ale jeśli nie wygrywasz przez kilka meczów to musisz walczyć o przetrwanie. Jesteśmy świadomi naszej sytuacji i nie jesteśmy zadowoleni z tego gdzie jesteśmy i nie jesteśmy zadowoleni z tego co się dzieje. Musimy to zmienić i na początek mamy wielki mecz z Arsenalem w środę i musimy coś z tym zrobić. – dodał Fonte

Były zawodnik Crystal Palace od momentu przejścia do West Hamu rozegrał osiem spotkań, a zespół w tym czasie stracił aż 18 goli.