Flyn Downes zastąpił Saïda Benrahmę 33 minuty przed końcem spotkania z Chelsea i pomógł Młotom powstrzymać kosztownie skompletowaną drużynę Chelsea. Dzięki wejściu na boisko w drugiej połowie, stał się częścią dobrego występu, który wydłużył serię meczów West Hamu bez porażki do czterech – we wszystkich rozgrywkach.

Młoty mogłyby odnieść pamiętne zwycięstwo, gdyby gol Tomáša Součka nie został anulowany przez VAR, ponieważ uznano go jako trafienie na spalonym. Zamiast tego, punkty we wschodnim Londynie zostały podzielone. Downes jest jednak przekonany, że Młoty zmierzają we właściwym kierunku. W ostatnich trzech meczach ligowych zawodnicy Moyesa zdobyli pięć punktów i w nadchodzący weekend zamierzają zwiększyć swój dorobek.

Jeśli spojrzymy na kilka ostatnich występów, byliśmy bardzo dobrzy i bardzo solidni – powiedział Downes. Wszyscy mają trochę więcej pewności siebie od czasu wygranej z Evertonem.

Pewność widać również podczas treningów

Ostatnie kilka tygodni było bardzo dobre. Wychodząc w sobotę, widać było, że jesteśmy razem, wspieramy się wzajemnie. Zaczęliśmy to spotkanie trochę za wolno, ale myślę, że tempo się zwiększa i możemy to wykorzystać w następny weekend. Musimy po prostu kontynuować to teraz – utrzymać tę dynamikę, zdobyć kilka zwycięstw i wierzę, że będziemy stawać się coraz lepsi.

Flynn Downes pochwalił wszechstronny występ kolegi z drużyny (Emersona), który strzelił swojego pierwszego gola w Premier League dla West Hamu United

Naprawdę widzę jego jakość  — zachwycił się Downes Emersonem. To topowy zawodnik, a także wspaniały facet. Widać o co mu chodzi, grał w topowych klubach, a teraz robi to tutaj. Strzela bramki, jest dobry w obronie i jest dobry z piłką – czego chcieć więcej?