Młoty zmierzą się z Bačką Topolą na stadionie w Londynie w meczu otwierającym grupę A Ligi Europy. Filip Glova został został mianowany sędzią jutrzejszego spotkania. Czy kontrowersyjny sędzia nie zaszkodzi Młotom?

Mecz będzie dla podopiecznych Moyesa doskonałą okazją do rozpoczęcia Ligi Europy od zwycięstwa. Istnieje jednak potencjalny niepokój Szkota i jego zawodników – dotyczy sędziego.

Filip Glova  – urodzony na Słowacji 35-latek sędziował już wiele meczów – a właściwie 220 – większość z nich w lidze słowackiej. Do tej pory prowadził jednak tylko pięć spotkań w Lidze Europy. Podczas 220 gier, Glova rozdał 823 żółte kartki i 31 czerwonych.

To „niezły” wynik Słowaka. Miejmy nadzieję, że w czwartkowy wieczór nie będzie próbował zająć centralnego miejsca i sprawić, że mecz będzie skupiał się wyłącznie na nim. Glova, to dość zaskakujący wybór, biorąc pod uwagę jego brak doświadczenia w sędziowaniu meczów Ligi Europy. Mamy tylko nadzieję, że nie będziemy o nim rozmawiać po meczu więcej niż o zawodnikach.