West Ham United został oskarżony przez Football Association o złamanie regulacji antydopingowych, w szczególności punktu 14(d).

Klubowi z London Stadium zarzuca się, iż nie dopilnował on co najmniej trzy razy w przeciągu ostatnich 12 miesięcy punktu 14(d) regulacji antydopingowych, które odnoszą się do określenia „miejsca pobytu w klubie”.

Punkt 14(d) regulacji antydopingowych stanowi, iż Angielski Związek Piłki Nożnej musi zostać każdego dnia poinformowany o tym, gdzie zawodnicy pierwszego składu, U-21 oraz U-18 będą trenować. Jeśli zawodnik nie trenuje lub opuści trening przed czasem, należy taką informację przekazać tego samego dnia odpowiednim organom i zapewnić minimum godzinę czasu na działania. Kluby są zobligowane do informowania FA o zmianach w swoich treningach, aby testerzy i zawodnicy znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Jeśli zawodnik nie trenuje lub opuści trening przed czasem, musi zgłosić swoją dostępność przez jedną godzinę w godzinach od 6 do 23 na godzinę przed jego wolnym „okienkiem” (jeśli gracz poda, iż ma godzinę wolną od 10 rano, to FA musi dostać taką informację o godzinie 9, by zdążyć się przygotować).

West Ham United ma czas do 27 lutego na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Rzecznik prasowy The Hammers powiedział:

– Naruszenie dotyczy uchybienia w działaniu oprogramowania narzędzia kontroli pobytu zawodników w systemie używanym przez FA, na przykład adres zamieszkania zawodnika został wprowadzony poprawnie, jednak numer domu lub mieszkania został przeniesiony do kolejnej linijki tekstu. Klub odpowie na stawiane mu zarzuty w najbliższym czasie. Chcemy, aby było jasne, że owo naruszenie dotyczy spraw administracyjnych i nie dotyczy bezpośrednio samych zawodników.