West Ham United przed zimowym okienkiem transferowym bacznie obserwuje napastnika Blackburn Rovers, Bena Breretona Diaza – informuje ExWHUemployee.

22-latek robi prawdziwą furorę w tym sezonie, na zapleczu Premier League. W 22 spotkaniach Championship zdobył aż 17 goli i zaliczył jedną asystę. Takie liczby przyciągają uwagę wielu klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej – w tym West Hamu.

Styczniowe okienko transferowe otwiera się już za niespełna dwa i pół tygodnia, a z drużyną Davida Moyesa łączonych było już wielu piłkarzy. Najnowszy to Ben Brereton Diaz, o którym ExWHUemployee opowiedział w swojej ostatniej audycji.

– West Ham przygląda się rozgrywkom Championship i obaj wyróżniający się tam napastnicy byli oglądani przez skautów. Pierwszy to Mitrović, a drugi to Ben Brereton Diaz z Blackburn Rovers. Klub przyjrzał się mu, ponieważ oprócz dobrych występów na zapleczu Premier League, pokazał się też na arenie międzynarodowej w reprezentacji Chile. 

Kontrakt Chilijczyka urodzonego w Stoke-on-Trent wygasa w czerwcu 2022 roku, ale Rovers mają możliwość jednostronnego przedłużenia o kolejny sezon. Dzięki temu mogą żądać większej kwoty odstępnego. Obecnie mówi się o 25 milionach funtów.

Reprezentant Chile ma na swoim koncie 9 występów w drużynie narodowej i trzy strzelone gole. Ze swoja kadrą występował m.in. na niedawnym turnieju Copa America, gdzie Chilijczycy odpadli w ćwierćfinale z Brazylią.

Ben Brereton Diaz rozegrał w sumie 155 spotkań na poziomie Championship – w barwach Nottingham Forest oraz Blackburn Rovers. 34-krotnie trafiał do siatki rywali i 15 razy asystował przy trafieniach swoich kolegów z drużyny.