Jak twierdzi ExWHUemployee, obrońca West Hamu Angelo Ogbonna, mimo pojawiających się różnych optymistycznych informacji, nie jest szykowany na żadne ze spotkań w tym sezonie.

Pomimo tego, że jego rehabilitacja przebiega dużo sprawniej niż początkowo przewidywano, klub nie chce ryzykować wystawiając go na jeden lub dwa mecze pod koniec kampanii.

Były reprezentant Włoch nie wykonał jeszcze żadnej pracy na boisku, co oznacza, że ​​wbrew pozorom, wciąż ma przed sobą długą drogę do powrotu do zdrowia

Włodarze chcą zaoferować mu nową umowę i upewnić się, że jest w pełni gotowy na okres przygotowawczy, który ruszy prawdopodobnie końcem czerwca lub początkiem lipca

West Ham ma więc zamiar zatrzymać Ogbonnę decydując się na skorzystanie z rocznej opcji przedłużenia, aby zapewnić mu całkowite wyzdrowienie i zachować doświadczoną postać w szatni – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Mark Noble przejdzie na emeryturę pod koniec tego sezonu.

Przemawiając w  podkaście West Ham Way, Ex powiedział:

Oggy wyprzedza rehabilitacją i założone terminy, jednak fizjoterapeuta klubu rozmawiał ze mną i powiedział, że chociaż gracz wyprzedza harmonogram, rozważane jest, aby nie ryzykować i nie wstawiać  go w tym sezonie do składu. W najlepszym razie może dostać jedną lub dwie gry, a ryzyko jest jednak duże. Lepiej będzie dać mu nowy kontrakt, ponieważ jego obecny wygasa latem i mieć go z powrotem w pełni zdrowego na okres przedsezonowy,  .